16 січня – день пам’яті єпископа Михаїла Руснака

Історичні постаті у християнстві

Середа, 17 січня 2018, 10:38

На Аскольдовій Могилі помолилися з упокій душі почесного Торонтонського єпископа Махаїла Руснака. Він народився 21 серпня 1921 року в штаті Пенсільванія, в сім'ї словацьких емігрантів Андрія та Марії. У 1920 роках, під час економічної депресії в США, його сім’я повернулася в Словаччину. Там, Михаїл Руснак навчався в місцевій школі, а вже по її закінченні, в серпні 1942 року, вступив до Згромадження редемптористів. Також, навчався на Богословському факультеті святих Кирила та Мефодія у Словацькому університеті в Братиславі.

4 липня 1949 року в Пряшеві, Михаїл Руснак був висвячений на священника-редемпториста, отцем Павлом Гойдичем, котрий потім став блаженним священномучеником Католицької Церкви. Через деякий час, після свячень, отець Роснак був заарештований і відісланий в концентраційний табір разом з іншими словацькими, візантійськими та латинськими обрядовими священниками-католиками, які відмовлялися співпрацювати з комуністським режимом в Чехословаччині. Та, пробувши там трохи більше року, йому все ж таки вдалося втекти. А оскільки, був громадянином США за народженням, отримав в Празі паспорт з посольства Сполучених Штатів та покинув батьківщину.  

В 1951 році отець Михаїл Руснак прибув до Канади, і був одним із перших священників, котрі покинули Словаччину через релігійні переслідування комуністів. Тож перебуваючи там, заклав основи для створення Католицької церкви в Канаді. З часом, об’єднавшись з іншим католицьким священником, створив парафії в Торонто, Гамільтоні, Ошаві та Велланді. У 1953 році отець Михаїл видав збірку релігійних пісень – «Славіте Господа».

Add a comment

Читати далі: 16 січня – день пам’яті єпископа Михаїла Руснака

   

Празник св.Сильвестра Папи в крипті на Аскольдовій Могилі

Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила

Вівторок, 16 січня 2018, 10:21

0116088641_n15 січня 2018 р Божественною Літургією в крипті св. Сильвестра, котру очолив о. Нікнор з Патріаршого Собору розпочалось празничне святкування вірних.

15 липня 2010 року Божого Архієрейська Божественна Літургія у церкві св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі Владика Йосиф освятив відновлену крипту св. Сильвестра Папи, де похоронений Київський князь Оскольд в Хрещенні Миколай.

Add a comment

Читати далі: Празник св.Сильвестра Папи в крипті на Аскольдовій Могилі

   

Життєвий шлях Єпископа Мирона Дацюка

Історичні постаті у християнстві

Неділя, 14 січня 2018, 22:40

952865414 січня, на Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Єпископа УГКЦ в Канаді - Мирона Дацюка, котрий вірою та правдою все своє життя служив Богу. Владика Мирон Дацюк народився 16 листопада 1919 року в місцевості Мондер, що в провінції Альберта, Канада. Походив з родини Бручковських. При народженні його батьки – Лука та Ксенія, дали йому хресне ім’я Михайло.

Коли йому виповнилося 16 років, вирішив обрати шлях служіння Богу та Церкві, і вступити до Чину Святого Василія Великого. Там отримав монаше ім’я Мирон. Також, навчався у Мондері та Ґрімсбі, провінція Онтаріо. 15 листопада 1942 року склав урочисті довічні чернечі обіти, а 10 червня 1945 року у Ґрімсбі прийняв священиче рукоположення з рук Архиєпископа Василя Ладики. Після чого, був парохом декількох греко-католицьких церков Канади, а також ігуменом монастирів Чину Святого Василія Великого.

Add a comment

Читати далі: Життєвий шлях Єпископа Мирона Дацюка

   

Сторінка 2 з 1150

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/