Вигладжений хрест

Тема номера

П'ятниця, 31 березня 2017, 13:33

IMG_5165-768x512Я не дивуюся апостолам, що повтікали з Гетсиманії і покинули Ісуса самого. Якби я там був, я би теж утік. Я не дивуюся апостолам, що вони не стояли під хрестом Учителя. Вони знали що таке хрест, перш ніж Ісус був до нього прибитий. Я би теж боявся там стояти. Бо не зніс би цього виду.

Всі учні зазнали розтрощень. Вони спокусилися, тобто спіткнулися об Ісуса, і впали. Бо як це можливо, що той, хто чинить чуда, тепер ні з того ні з сього втратив цю міць? Ну бо як зберегти уповання на доброту Бога, коли дивишся на вмирання засудженого, який є близькою тобі людиною? Ісус цю втечу і згіршення учнів передбачив, але ніколи їм не дорікав, що засумнівалися в Ньому, що покинули. Ніколи.

Add a comment

Читати далі: Вигладжений хрест

   

Інструкція щодо Причастя немовлят і дітей в УГКЦ

Тема номера

Четвер, 30 березня 2017, 13:41

9523245668Святе таїнство Причастя – це надзвичайно велика духовна пожива, життєво необхідна для душі і тіла кожного  християнина. Як написано у Святій Євангелії: “Хто Тіло Моє їсть і Кров Мою п’є, той в Мені перебуває, а Я в ньому” (Ів.6.56). Усім належить причащатися якомога частіше, а особливо за це необхідно дбати, приводячи до Святого Причастя дітей, починаючи від Хрещення.

Історично-богословський аспект і канонічні підстави причастя немовлят і малих дітей

1. Причащання немовлят і дітей у давній Церкві

Add a comment

Читати далі: Інструкція щодо Причастя немовлят і дітей в УГКЦ

   

Алея лип на Аскольдовій Могилі в пам’ять про Героїв Крут

Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила

Понеділок, 27 березня 2017, 18:25

IMG_20170319_135312На Аскольдовій Могилі поховали їх — тридцять мучнів українців, Славних молодих...

Павло Тичина, вірш «Пам’яті тридцяти», 1918 р.

У неділю, 19 березня,  в УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі згадували  Героїв Крут. Саме в цей день 6 (19) березня 1918 року тут, на тодішньому кладовищі, відбулося перепоховання загиблих молодих крутян. За деякими джерелами, «на похороні в Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями». 99 років потому тт., біля пам’ятного знаку Героїв Крут, відбулася Панахида з громадською жалобою. Парафіяни УГКЦ Св. Миколая Чудотворця на чолі з парохом о. Ігорем Онишкевичем молилися за усіх загиблих під Крутами 16(29) січня 1918 року. Add a comment

Читати далі: Алея лип на Аскольдовій Могилі в пам’ять про Героїв Крут

   

Сторінка 8 з 1072

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/