Журнал «Слово» читай – себе пізнавай
Середа, 17 січня 2018, 22:35
У світ вийшов новий випуск всеукраїнського християнського журналу «Слово» на тему: «Старість - радість?».У новому випуску читайте: інтерв’ю із гостем номера академіком Мирославом Поповичем про його молодість та українських пенсіонерів.
Ідемо на пенсію по-новому – про головне в пенсійній реформі розповідає провідний фінансист Олег Наворенський.
Як і чому писати заповіт – відповідь знайдете у статті юристаЛюдмили Борис.
Про гідну старість, право на життя й виклики паліативної підтримки читайте у інтерв’ю із сестрою ЙосафатоюДробикізЗгромадження сестер милосердя святого Вінкентія, яка понад 10 роківпрацювала в паліативномувідділенніШпиталюШептицького у Львові.
Add a commentІсторія князя Аскольда
Історичні постаті у християнстві
Середа, 17 січня 2018, 10:54
Легендарний правитель Києва Аскольд (бл. 864–882) є мабуть найбільш суперечливою постаттю початкового періоду вітчизняної історії. У працях Б. О. Рибакова, М. Ю. Брайчевського, М. Ф. Котляра цей діяч постає фактичним фундатором Південної Русі, першим її видатним полководцем і дипломатом, який не тільки затвердив статус держави на політичній арені, а й прийняв християнство, наблизивши києво-руську державу до передових освічених культур тогочасного світу.
Проте переважна більшість істориків, критично ставлячись до літописних згадок про Аскольда, оцінюють його значно скромніше. На думку низки авторів, літописним подробицям «правління Аскольда» довіряти не слід, єдина інформаційна цінність переказів про Аскольда зводиться по суті до того, що вони відбивають факт проникнення підприємливих ватажків норманських (варязьких) загонів до південної частини майбутніх земель Русі ще до затвердження у Києві династії Рюриковичів.
Add a comment16 січня – день пам’яті єпископа Михаїла Руснака
Історичні постаті у християнстві
Середа, 17 січня 2018, 10:38
На Аскольдовій Могилі помолилися з упокій душі почесного Торонтського єпископа Махаїла Руснака. Він народився 21 серпня 1921 року в штаті Пенсільванія, в сім'ї словацьких емігрантів Андрія та Марії. У 1920 роках, під час економічної депресії в США, його сім’я повернулася в Словаччину. Там, Михаїл Руснак навчався в місцевій школі, а вже по її закінченні, в серпні 1942 року, вступив до Згромадження редемптористів. Також, навчався на Богословському факультеті святих Кирила та Мефодія у Словацькому університеті в Братиславі.
4 липня 1949 року в Пряшеві, Михаїл Руснак був висвячений на священника-редемпториста, отцем Павлом Гойдичем, котрий потім став блаженним священномучеником Католицької Церкви.
Add a commentЧитати далі: 16 січня – день пам’яті єпископа Михаїла Руснака
Сторінка 227 з 1376