Степан Чміль - перший український салезіянин східного обряду
Історичні постаті у християнстві
Середа, 24 січня 2018, 22:08
На Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Степана Чміля – єпископа, архімандрита та ректора Української Папської Малої Семінарії в Римі. Про отця Степана говорили, що він був священиком радісного духу, завжди веселий, врівноважений, скромний у своїй поведінці та в своїх особистих справах; готовий завжди прийти на допомогу та вислухати кожного, хто в цьому нуждався.
Читати далі: Степан Чміль - перший український салезіянин східного обряду
Єпископ Филип (Феліціян) Шумборський
Історичні постаті у християнстві
Неділя, 21 січня 2018, 21:31
На Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі єпископа УГКЦ - Филипа Шумборського (1771-1851), вихідця з Острога. Єпископ Филип був ревним християнином, з непохитною вірою та щирою душею. Завжди активно та сміливо захищав права греко-католиків.
Филип Шумборський навчався в парафіяльній школі на Волині, а також в місцевій Василіянській колегії. У 1789 році став монахом Чинусвятого Василія Великого, з чернечим ім’ям Феліціян. Протягом шести років, навчався в Браунсберзькій єзуїтській колегії, а вже після її закінчення отримав священичі свячення з рук Холмського єпископа Порфирія Скарбека-Важинського. Маючи богословську освіту та хороший багаж знань, на протязі двох років, починаючи з 1802 року, працював професором унійної духовної семінарії в Холмі, а також був приватним учителем в домах шляхетських родин.
Add a commentСвяте Водохреща
Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила
Субота, 20 січня 2018, 10:11
Хоча цьогоріч 19 січня випало на робочий день, у храмі на Аскольдовій Могилі зібралося чимало людей. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє— третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща.
Сторінка 226 з 1376