Христос – наша Пасха. Великодня проповідь Папи Венедикта XVI
Понеділок, 13 квітня 2009, 09:41
«Пасха наша, Христос, принесений у жертву», - словами з першого листа Святого Апостола Павла до Коринтян Святіший Отець розпочав свою проповідь під час великодньої Служби Божої, яку він, о 10:15 місцевого часу, очолив на площі Святого Петра у Ватикані і яку разом з Папою молилися приблизно 200 тисяч вірних.
Add a commentЧитати далі: Христос – наша Пасха. Великодня проповідь Папи Венедикта XVI
Л.Гузар: Називати політика помаранчевим – це ніби приписувати йому великі чесноти
Неділя, 12 квітня 2009, 09:18
Можу уявити навіть комуніста помаранчевого, тобто людину, яка служить своєму народу... Мені дуже не подобається Секретаріат Президента... Криза мине, а ось мистецтво дзвенить віками...
Голова Української греко-католицької церкви Блаженніший Владика Любомир Гузар відповів на запитання УНІАН.
(Наше інтерв'ю з Блаженнішим відбувалося в ті дні, коли Партія регіонів вивела людей на Майдан. Владика, як завжди, у доброму гуморі, сам почав мову про мітинги, каже що мітинги - це завжди позитивно.)
То Ви не маєте нічого проти мітингів? Навіть якщо мітингує Партія регіонів?
Мітинги - це нормальна річ у демократичній державі.
Одначе виглядає неприродно й смішно, коли, як свідчать мас-медії, на мітинги люди йдуть за гроші. Знаєте, воно якось несмачно звучить. Бо ті люди не йдуть з переконання, це не є справжній політичний мітинг. Це все одно, коли артисти платять комусь, аби вони дуже голосно їх оплескували. Це - то саме. То нещире й неправдиве. Як на мене, воно радше компрометує, ніж переконує.
Якби справді вийшло п'ятнадцять тисяч з переконання - це щось би значило. А як там вийшла групка людей, і то оплачені, це не робить жодного вражіння, треба бути хіба сліпим і немудрим, аби то серйозно трактувати.
Add a commentЧитати далі: Л.Гузар: Називати політика помаранчевим – це ніби приписувати йому великі чесноти
Католицький Народний Катехизм
Субота, 11 квітня 2009, 08:40
ВІРА
Єство Боже
Чим насправді є Бог, частково пізнаємо із створеного ним, а детальніше - з Божого об'явлення.
Св. Павло каже: "Невидиме бо Його від створення світу думанням про твори робиться видиме" (Рим 1, 20). Створене є дзеркалом, в якому показується творець (Вінк. Фер.). Краса створених речей свідчить про те, що той, хто їх створив, мусить бути далеко кращим (Прем. 13, 11). Незвичайна величина небесних тіл - про силу того, хто їх створив і утримує. Предивний лад усього світу і порядок, що в нім панує, свідчать про мудрість Творця і т. д. Але усе це не дає нам ясного пізнання Бога. "Дивлячись на прекрасний образ, можна оцінити талант художника, але дуже багато інших його рис залишиться для нас таємницею" (Людв. Гран.). У створеному пізнаємо Бога наче у невиразному дзеркалі (І Кор. 13, 12). Бог відбивається у створених предметах так само, як сонце у воді річки. Ще менше могли пізнати Бога на основі Його створінь люди, що жили перед приходом Ісуса Христа, бо їх розум був дуже затемний грішним життям (Прем. 9, 19). Тому Бог часто об'являвся людям, говорив з ними через патріархів і пророків, а пізніше через Свого Сина, Ісуса Христа (Євр. 1,1). Най докладніші пояснення щодо єства Божого дав нам Ісус Христос; звичайні люди не могли цього зробити, бо ніколи не бачили Бога в Його єстві (Йоан 1, 18).
Add a commentСторінка 1305 з 1374