ЗВЕРНЕННЯ Блаженнішого СВЯТОСЛАВА до вірних УГКЦ і людей доброї волі в Україні та в усьому світі з приводу паводків у Західній Україні
Четвер, 25 червня 2020, 22:16
Високопреосвященні та преосвященні владики! Всесвітліші та всечесніші отці! Преподобні брати і сестри в монашестві! Дорогі браття і сестри в Христі!
Одна із стихій, яка дає життя нам, людям, і всьому, що нас оточує та приносить комфорт у наші оселі, цими днями перетворилася на справжнє лихо на теренах Західної України, котре характеризують як чи не найбільший паводок за останнє століття. У воді опинилися понад триста населених пунктів. Зруйновані важливі транспортні магістралі, пошкоджені залізничні колії та мости, знеструмлені тисячі будинків. Але найбільше лихо – це людські жертви. Тож на початку цього послання висловлюю щире співчуття та запевнення в молитві всім тим, хто втратив своїх рідних.
Add a commentСпомин молитви Святого Папи Івана Павла ІІ на Аскольдовій Могилі
Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила
Вівторок, 23 червня 2020, 12:11
23 червня 2001 року до України з п'ятиденним візитом прибув Папа римський Іван Павло ІІ. Він побував у Києві і Львові.
Іван Павло ІІ був першим в історії Папою-слов'янином, першим Папою-неіталійцем з 1523 року та активним борцем за релігійний мир у всьому світі.
Попри поважний вік і фізичний стан, Іван Павло ІІ, відвідав Україну, і наповнив серця українців вірою і свободою. Сказав – «Не бійтесь».
Прибувши до Борисполя, Папа відразу поїхав на Аскольдову могилу до церкви Святого Миколая, де виголосив коротку молитву та поклав квіти до ікони Зарваницької Божої Матері, яку спеціально привезли до Києва.
Add a commentЧитати далі: Спомин молитви Святого Папи Івана Павла ІІ на Аскольдовій Могилі
Церковна мова давньої України – дослідження першоджерел
Понеділок, 22 червня 2020, 11:27
ТЕСТ НА ДЕРЖАВНІСТЬ
300 років тому наказом московського царя Петра І було заборонено книгодрукування українською мовою і вилучено українські тексти з церковних книг. Їх замінили московськими книгами і таким чином зламали вікову традицію богослужбової мови на наших землях.
Add a commentЧитати далі: Церковна мова давньої України – дослідження першоджерел
Сторінка 116 з 1376