10 речей, яких ви не знали про чистилище
Неділя, 12 листопада 2017, 00:34
Позаяк листопад присвячений молитві за душі у чистилищі, усі ми маємо нагоду дізнатися більше про цю таємницю церковного вчення, яку часто розуміють та інтерпретують неправильно.
Це далеко не пекло нижчого ґатунку або версії «лайт», як лихословлять критики. Насправді істина про чистилище добре відображає церковне вчення загалом.
Ось десять речей про чистилище, які можуть вас здивувати:
Add a commentПорядність замість справедливості
Субота, 11 листопада 2017, 12:01
Попри те, що справедливість є омріяною метою, існують нагальніші питання у людських стосунках. Наприклад, співжиття без приниження. Так вважає політичний філософ Авішай Маргаліт, автор книжок «Порядне суспільство» (1996), «Етика пам’яті» (2002), «Про компроміси та гнилі компроміси» (2009).
Авішай Маргаліт народився в Ізраїлі, здобув вчений ступінь із філософії в Єврейському університеті Єрусалима. Багато подорожував світом, був запрошеним професором у європейських та американських університетах. Наприкінці жовтня відвідав Львів — взяв участь у конференції «Життя у світі постправди: демократичні виклики, особистий вибір і соціальна стійкість», що відбулася в УКУ. Add a comment
Як українців робили атеїстами: державна політика проти релігії у перші десятиліття радянської влади
П'ятниця, 10 листопада 2017, 10:33
Релігійні традиції і практики українців формувалися століттями, вкорінювалися у народну свідомість, становили основу світоглядних уявлень людини про добро і зло, моральні цінності. Православна церква історично утвердилася на етнічних українських землях, які опинилися у складі Російської імперії. Докорінні зміни у її становищі відбулися після жовтневого перевороту і утвердження влади більшовицької партії, в програмних засадах якої не було місця релігійним цінностям. Атеїзація суспільства – як складова антирелігійної стратегії більшовиків – тривала впродовж усіх десятиліть радянської влади, набуваючи різних форм та інтенсивності.
Сторінка 243 з 1376