А віру не вбили...
Понеділок, 23 лютого 2009, 14:27
"З нами Бог", - казали німці й розтрощували голівки неповинних дітей. "Ми - християни", - запевняли російські солдати і розпинали українських священиків на стінах Бригідок. Останні вмирали гідно. Лише тихо шепотіли молитву...
Лютий 2009-го. У церквах Західної України дзвони б'ють. 102 роки тому народився архиєпископ катакомбної церкви Володимир Стернюк, а ще минає 117 літ з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, який став Главою УГКЦ у 1944-му, по смерті Андрея Шептицького.
Католицький Народний Катехизм
Субота, 21 лютого 2009, 19:24
ВІРА
Християнська віра
Вірити - значить уважати щось, що стверджує достойний віри свідок, за правду. Напр., якийсь місіонер з Європи розповідає людям, які живуть на екваторі, що в його вітчизні вода взимку твердне, так що слон може ходити по річці. Слухачі вважають почуте майже неможливим, бо ніколи нічого подібного не бачили ані не можуть собі цього уявити, але, знаючи місіонера як людину праведну І правдиву, вірять йому. Багато світських наук опираються лише на віру: географія, історія, природничі науки. На вірі грунтуються і судові вироки. Учні вірять учителеві, суддя - свідкам. Так є із правдами християнської релігії. Тут віра є конечна, і віру цю називаємо християнською вірою.
2 березня 2009 року - початок Великого посту
Вівторок, 17 лютого 2009, 19:33
Уже апостоли й перша християнська громада почали заміняти день жидівської Пасхи днем поминання Христових мук і смерті. Роковини Христової смерті були для них дуже сумним днем. Тож, щоб його належно відсвяткувати, вони зберігали піст у цей день. І так первісна християнська Пасха почала існувати у вигляді посту. Це була хресна Пасха. За свідченням святого Іринея (к. 125 - к. 203), про яке говорить історик Церкви Євсевій (к. 260 - к. 340), перший зародок нинішнього 40-денного посту в той час обмежувався одним-двома днями посту, який не вважався передпасхальним, а таки самою Пасхою.
У ІІІ столітті передпасхальний піст у деяких Церквах триває цілий тиждень. Це той час, який сьогодні звемо Страсним тижнем. При кінці ІІІ століття Великий піст уже сягає 40 днів. Від IV віку маємо перші свідчення про 40-денний передпасхальний піст. Перше свідчення дає нам Нікейський Собор, котрий каже, щоб помісні собори відбувалися "один перед Чотиридесятницею , щоб після усунення всякого неладу чистий дар приносився Богові, а другий під осінній час" (Правило 5).
Сторінка 1325 з 1376