Головна

Не прийшли, а повернулися!

Субота, 20 червня 2009, 11:00


Такими словами можна окреслити подію, яка відбулася у четвер, 18 червня 2009 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. У цей день було здійснено єпископську хіротонію Владики Йосифа (Міляна), Єпископа-помічника Київської архиєпархії. Ці єпископські свячення, які вперше у новітній історії нашої Церкви відбулися у Києві, стали своєрідним містком із подіями, які відбувалися у столиці нашої держави чотириста років тому. Адже саме Київський Митрополит Михайло (Рогоза) ініціював та спільно із Синодом Єпископів Київської Митрополії прийняв рішення про відновлення єдності Української Церкви з Римським Апостольським Престолом, забезпечивши при цьому збереження східної християнської традиції і власної церковної та етно-культурної самобутності.

Add a comment

Читати далі: Не прийшли, а повернулися!

 

Лист Папи Венедикта XVI до священиків світу з нагоди Року Священства (підсумок)

Субота, 20 червня 2009, 10:57

Рік, щоб «поширювати старання внутрішнього оновлення всіх священиків задля їхнього сильнішого і переконливішого євангельського свідчення у сучасному світі». Такі побажання висловлює Папа Венедикт XVI у листі, скерованому до співбратів у священстві з нагоди Року Священства, який розпочинається 19 червня, в урочистість Найсвятішого Ісусового Серця, День молитви за освячення священиків. Цей почин Святіший Отець запропонував з нагоди 150 річниці переходу до вічності святого Жана Марії Віянея, небесного покровителя парохів, який упокоївся 4 серпня 1859 року. Лист предствляє священикам всього світу простий і конкретний приклад Святого Пароха з Арсу.

Add a comment

Читати далі: Лист Папи Венедикта XVI до священиків світу з нагоди Року Священства (підсумок)

 

Глава УГКЦ взяв участь у Міжнародній конференції «Юридичний вимір в’язничного служіння»

Вівторок, 09 червня 2009, 11:53

6 червня 2009 року у Києві Українська Греко-Католицька Церква у співпраці з Державним департаментом України з питань виконання покарань, Міжнародною католицькою комісією в'язничної душпастирської опіки (ICCPPC) та Християнською міжконфесійною місією тюремного служіння провела Міжнародну конференцію "Юридичний вимір в'язничного служіння". Серед учасників конференції щодо стану законодавства європейських країн для забезпечення гуманізації у пенітенціарній сфері були присутні керівництво Держдепартаменту, члени громадської ради Держдепартаменту, представники пенітенціарного душпастирства європейських країн, члени правління Християнської міжконфесійної місії, юристи.

Add a comment

Читати далі: Глава УГКЦ взяв участь у Міжнародній конференції «Юридичний вимір в’язничного служіння»

   

Вознесіння Господнє - нагода зміцнити віру у реальну присутність Христа між нами

Неділя, 24 травня 2009, 17:37

Свою проповідь Єпископ Риму розпочав цитатою із першої глави Діянь Апостолів: «Та ви приймете силу Святого Духа, що на вас зійде, і будете моїми свідками в Єрусалимі, у всій Юдеї та Самарії й аж до краю землі» (Ді. 1,8), додаючи, що цими словами Ісус попрощався з Апостолами, після чого «знявся угору, і хмара його взяла з-перед очей їхніх» (Ді. 1,9). Папа зупинився детальніше над цими словами, адже Римо-Католицька Церква саме сьогодні відзначає празник Вознесіння Ісуса Христа. Роздумуючи над таємницею вознесіння, Папа зазначив, що ця історична подія, в першу чергу, означає входження Ісуса, розп'ятого та воскреслого, в царскість Бога над світом, звертаючи увагу вірних на два вислови прочитаного уривку: «знався угору» та «відходячого на небо». Перша фраза вказує на дію Божої сили, яка впроваджує Ісуса у простір Божої близькості. «В Христі, Який вознісся на небо, людська істота, в нечуваний і новий спосіб, увійшла в близькість з Богом; врешті, людина назавжди знаходить місце у Бозі.

Add a comment

Читати далі: Вознесіння Господнє - нагода зміцнити віру у реальну присутність Христа між нами

 

«Своїм покликанням я завдячую своїй переслідуваній, зневаженій, а відтак воскреслій Церкві»

Четвер, 21 травня 2009, 19:35

інтерв'ю Владики Святослава (Шевчука) для радіо «Воскресіння» про його хіротонію та майбутнє служіння в Аргентині

У вівторок, 7 квітня 2009 року, у день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові відбулася архиєрейська хіротонія Преосвященного Владики Святослава (Шевчука), Єпископа-помічника єпархії Покрова Пресвятої Марії в Буенос-Айресі. Рішення про призначення отця доктора Святослава Шевчука, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, Єпископом-помічником єпархії УГКЦ в Аргентині, уділяючи йому титулярний престол Castra di Galba, було оприлюднено одночасно у Ватикані та Україні 14 січня 2009 року.

Чин архиєрейської хіротонії розпочався напередодні, 6 квітня, із архиєрейського найменування. Наступного дня у по вінця наповненому храмі відбулася хіротонія. Для її здійснення до Львова прибули Блаженніший Любомир, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій в Грузії Архиєпископ Клавдіо Гуджеротті, 18 Владик УГКЦ з України та з-закордону, Владики Римо-Католицької Церкви в Україні, священики та миряни. Учасниками спільної молитви були представники обласної і міської влади.

Add a comment

Читати далі: «Своїм покликанням я завдячую своїй переслідуваній, зневаженій, а відтак воскреслій Церкві»

   

Сторінка 92 з 103

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/