Всеукраїнська рада церков завернулася до українців щодо профілактики поширення коронавірусу
Понеділок, 16 березня 2020, 20:38
Позачергове засідання ВРЦіРО відбулося 13 березня за участі керівництва Міністерства охорони здоров’я та представників Міністерства культури, молоді та спорту України.
За результатами обговорення можливих профілактичних заходів Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вирішила підготувати спеціальне звернення до громадськості з приводу профілактики поширення коронавірусу та необхідних дій під час карантину в Україні.
Add a comment«Відпускаються тобі гріхи твої!»
Неділя, 15 березня 2020, 17:56
У цю неділю Великого посту, коли все людство потерпає від першої в історії модерного світу пандемії, Слово Боже про зв’язок між гріхом і хворобою, покаянням і здоров’ям, Божим милосердям та надією на подолання непідконтрольного людині лиха звучить з особливою силою...
Ці життєдайні слова сьогодні ми звикли чути досить часто. Кожного разу коли ми сьогодні відчуваємо на своєму серці тягар гріха і провини перед Богом, то все ж таки з світлом надії покаяння очікуємо радісної миті Божого прощення. Християнське життя є переживанням радості Божого милосердя. Бо тільки він Сам, наш Бог, є Тим, хто може і хоче простити нам наші провини, коли ми їх виявляємо перед ним, каємося за них і готові виправитися.
Add a commentУ Лівані знайшли унікальне Євангеліє Івана Мазепи арабською мовою, видане в Алеппо
Четвер, 12 березня 2020, 20:43
За історією віднайдення Євангелія, виданого арабською мовою на гроші гетьмана Івана Мазепи, можна зняти цілий документальний детективний серіал. Коштовне Євангеліє надрукували у 1708 році в Алеппо, а віднайшли наприкінці 2019 року під час відвідин Баламандського монастиря неподалік Триполі у Лівані. Як вдалося знайти унікальне видання? Що то був за час, коли гетьман українських козаків давав гроші на видання арабською мовою «священного письма»? Та які історичні паралелі можна тут побачити?
Читати далі: У Лівані знайшли унікальне Євангеліє Івана Мазепи арабською мовою, видане в Алеппо
Шевченко, його читачі й нечитачі
Понеділок, 09 березня 2020, 10:57
Нещодавно довелося прочитати статтю про українські еліти в імперії Романових, про те, що жилося цим елітам непогано й бунтувалися вони винятково через погіршення економічних умов, хоча насправді українофіли-громадівці не бунтувалися взагалі та й багатих людей серед них не було. Українофіли нелегально (Київський відділ Російського географічного товариства - це лиш короткий епізод в підпільній історії українського руху) здійснювали мінімальну культурницьку працю, за це їх висилали з України або арештовували, як Миколу Лисенка, що був уже в літах і не здійснив нічого протизаконного.
«Кардинал Гузар був кобзарем-мудрецем нового тисячоліття для всіх українців»: спогади Глави УГКЦ про Блаженнішого Любомира
Середа, 26 лютого 2020, 11:51
У книзі-інтерв'ю «Діялог лікує рани» Блаженніший Святослав розповідає редактору польського Католицького інформаційного агентства Кшиштофу Томашику історію свого життя, розмірковує про можливості, які виникають завдяки діалогу, а також ділиться спогадами про свого попередника.
Нижче подаємо спогади Глави УГКЦ про Блаженнішого Любомира в цитатах:
Add a commentБільше статей...
Сторінка 10 з 81