Празник Господнього Богоявлення
Субота, 19 січня 2013, 01:45
"Тоді прибув Ісус із Галилеї на Йордан до Йоана,
щоб хреститися від нього"
(Мт. З, 13).
Свята Церква перед празником Господнього Богоявлення у богослуженнях звертається до своїх вірних: "Вифлеєм залишивши, преславне чудо, спішімо до Йордану душею гарячою і там побачимо страшне таїнство" (Світилен утрені з 3 січня). Це таїнство Господнього Богоявлення, це Хрещення Господа нашого Ісуса Христа в ріці Йордані. У цьому таїнстві Ісус Христос об'являє себе як Месію і Спасителя. Про Його Боже післанництво свідчить при Хрещенні сам Отець Небесний голосом із неба: "Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання" (Мр. 1, 11); свідчить Святий Дух, що у вигляді голуба сходить на Нього; свідчить і святий Йоан Хреститель, вказуючи на Нього: "Ось Агнець Божий, який гріхи світу забирає" (Йо. 1, 29).
Add a commentА ТОЙ ТРЕТІЙ ПРАЗНИК СВЯТЕ ВОДОХРЕЩЕ...
П'ятниця, 18 січня 2013, 01:24
Святе Водохреще та голодний Святвечір завершують українські різдвяно-новорічні свята. Після 11-денної загальниці (з 7 по 17 січня), коли не було постів, 18 січня вважалося строгим пісним днем. Деякі господарі цілий день говіли (нічого не їли або вживали лише чорний хліб та воду). На вечерю в цей день подавали пісні страви (інколи їх було 12) та вже не запрошували святих душ, які, вважалося, знову повертаються на "той світ", тому це був голодний Святвечір чи голодна кутя. Перед вечерею господар брав у ложку куті й закликав перед вікном мороз куті їсти, але просив не зашкодити людям, посівам і худобі. Після вечері парубки бралися "проганяти кутю":
Перша колядка
Субота, 05 січня 2013, 15:07
Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!(Лук.2:14)
Це перша колядка, що пролунала над землею. Пізніше люди складуть тисячі інших, міліони християн різних націй і народів у пісні і молитві прославлять Різдво Спасителя. Але сьогодні звернімося до цієї, першої хвали, яку співали ангели. Залишивши небесні простори, слідом за своїм Господом, що народився в убогій печері, вони явилися убогим і простим пастушкам з радісною вісткою. Багато таємниць всесвіту знали ці безтілесні духи, перші Божі створіння. Вони славили всемогутнього Бога в акті створення світу, співали Йому хвалу, коли народжувалися зірки і планети, виникало життя. Бога славить кожен промінь світла, крапля роси, світло блискавки. А найбільше прославився Бог ставши людиною. Ангели раділи побачивши Бога в тілі і славили Його задум спасіння.
Add a commentХристос Рождається!
Понеділок, 31 грудня 2012, 19:24
Христос Рождається!
Славімо його!
Дорогі у Христі!
З серця України, з Дніпрових круч, де у тисячолітній пам’яті Божого люду збереглась могила Аскольда-Миколая Царя і мученика за віру Христову благаю і молюсь за Боже Благословення для усіх нас.
З Дитятком Ісусом з Пресвятою Родиною зустрічаємо Новий 2013 рік Божий. У цій великій сім‘ї наповняймося вірою, надією, любов‘ю!
Add a commentКнязь Оскольд і християнізаційні впливи на Русі в ІХ ст.
Четвер, 11 жовтня 2012, 23:29
Шумило С.В.
Загальноприйнято вважати, що християнство на Русі веде свій початок від 988 року. Проте тоді християнство було остаточно утверджено на офіційному рівні як державну релігію. Саме ж поширення християнства на Русі, як про це свідчать вітчизняні та іноземні літописні джерела, почалося значно раніше, ще в 860-ті роки і тривало ціле століття.
Тож як відбувався процес християнізації Русі в ІХ-Х століттях?
Читати далі: Князь Оскольд і християнізаційні впливи на Русі в ІХ ст.
Більше статей...
Сторінка 78 з 84