Сина нам дано. Різдвяна проповідь Папи Франциска
Субота, 26 грудня 2020, 23:27
В цю ніч сповнюється велике пророцтво Ісаї: «Дитя нам народилося, сина нам дано» (Іс 9,5).
Сина нам дано. Часто можна почути, що найбільшою радістю в житті є народження дитини. Це щось надзвичайне, що все перемінює, приводить у рух немислимі сили та допомагає долати труднощі, перешкоди та безсонні чування, бо приносить велике щастя, перед яким вже ніщо не є тягарем. Саме цим і є Різдво: народження Ісуса – це новизна, яка дозволяє нам щороку відроджуватися зсередини, знаходити в Ньому сили, щоб долати кожне випробування. Так, бо Його народження призначене для нас: для мене, для тебе, для всіх нас, для кожного. Він народжується для мене, для нас. «Для» є словом, яке часто повторюється в цю святу ніч: «Дитя народилося для нас», – пророкував Ісая. «Сьогодні народився для нас Спаситель», – повторювали ми у псалмі, «Ісус віддав Себе Самого за нас» (Тит 2,14), – звістив святий Павло. А ангел в Євангелії прорік: «Сьогодні для вас народився Спаситель» (Лк 2,11). Для мене, для нас…
Add a commentЧитати далі: Сина нам дано. Різдвяна проповідь Папи Франциска
Голодомор в Україні
Середа, 18 листопада 2020, 09:08
18 листопада 1932 року вийшли постанови ЦК КП(б)У «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель» і політбюро ЦК КП(б)У «Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп», які ще більше посилили репресивні заходи щодо українських селян. Спланована конфіскація у них урожаю зернових та усіх інших продуктів харчування призвела до їх вбивства голодом, апогей якого припав на травень-червень наступного року.
Add a commentЖивіть тут і тепер!
Понеділок, 16 листопада 2020, 17:18
«Христос зцілює хвороби. Чим міцніший наш зв’язок з Богом, тим швидше Він усуває всі хвороби», – у цьому переконаний преосвященний владика Венедикт, Єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ у Чикаго (США). Архиєрей ділиться з нами ексклюзивними порадами, котрі неодмінно допоможуть зберегти у серці мир і спокій за непростих обставин, в яких ми є сьогодні.
Add a comment«Повість» Нестора Літописця – пам'ятка української мови, історії та літератури
П'ятниця, 13 листопада 2020, 13:10
Нестор Літописець (1056–1114) – монах Києво-Печерської лаври, автор найдавнішого літопису України, укладеного на початку 12-го століття – «Повісті врем’яних літ». Цей твір є головним джерелом вивчення стародавньої історії України.
«Звідки пішла Руська земля і хто в ній найперший почав княжити» – цими словами починається літопис. У ньому печерський чорноризець зумів показати історію нашої держави на широкому тлі світових подій. Науковці стверджують, що у середньовічній історії немає прикладів рівних літопису Нестора.
Add a commentЧитати далі: «Повість» Нестора Літописця – пам'ятка української мови, історії та літератури
Папа: «виховання – протиотрута культурі індивідуалізму»
П'ятниця, 16 жовтня 2020, 14:08
Освіта та виховання – це одна із центральних тем понтифікату Папи Франциска. Черговим свідченням цього стало відео-послання, через яке Святіший Отець 15 жовтня 2020 р. запросив до укладення Глобального освітньо-виховного пакту.
«Дорогі брати і сестри, коли я запросив вас розпочати цей шлях підготовки, участі та планування глобального освітньо-виховного пакту, ми навіть не могли собі уявити тієї ситуації, в якій він мав би розвиватись; Covid прискорив і посилив багато викликів та надзвичайних ситуацій, з якими ми стикалися, а теж виявив багато інших. До труднощів, пов’язаних із здоров’ям, додались також й економічні та соціальні. Системи освіти в усьому світі постраждали від пандемії як на шкільному, так і на академічному рівнях», – цими словами Папа Франциск розпочав своє відео-послання, трансляцією якого у четвер, 15 жовтня 2020 р., розпочалася зустріч у Папському Латеранському університеті, присвячена його закликові до укладення нового Глобального освітньо-виховного пакту.
Add a commentЧитати далі: Папа: «виховання – протиотрута культурі індивідуалізму»
Більше статей...
Сторінка 6 з 83