Історичні постаті у християнстві
Липа зі "святим змістом"
Понеділок, 29 липня 2019, 10:16
Блаженна Едіґна прожила 35 років у дуплі липи у селі Пух у Баварії… Нині поруч з церквою Святого Себастьяна в селі Пух біля Фюрстенфельдбрука стоїть могутня "тисячолітня липа. Легенда свідчить, що майже тисячу років тому в її порожньому стовбурі жила онука Київського князя Ярослава Мудрого. У той час вона підтримувала мешканців села словом Божим і добрими справами, і сьогодні вона зачаровує багатьох людей. Але хто була такою "витонченою особистістю з такою сильною виразністю", як вважає отець Дік Альберт Бауернфейнд, католицький парафіяльний священик Фюрстенфельдбрука? Її ім'я блаженна Едіґна і була вона дочкою французького короля Генріха I і його дружини Анни Руської. Оскільки вона не схилялася до належного шлюбу і хотіла зберегти себе для Господа Бога, вона втекла з Парижу від примусового шлюбу і дісталася пішки до Баварії. Селянин підібрав знесилену 19-тирічну дівчину до свого воза. Як свідчить легенда, пролунав дзвін та закукурікав півень. Едіґна побачила, що це відбувається як знак Бога і вирішила, що вона залишитися у місцевості Пух. Так вона проклала собі шлях до Пуха… Add a comment7 квітня 100 років з дня народження Омеляна Пріцака.
Четвер, 11 квітня 2019, 10:55
Постать Омеляна Пріцака (1919-2006) належить до титанів української та світової науки і культури середини XX-початку XXI століття.
Add a commentНа цьому тижні минуло 60 років з дня смерті блаженного Миколая Чарнецького, монаха, професора, мученика
Четвер, 11 квітня 2019, 10:53
Люди мають його за святця, чудотворця, заступника. Навіть, землю з його могили щодня нагрібали у торбинки, просячи зцілення від хворіб. Однак постать блаженного Миколая Чарнецького значно глибша, ніж народні уявлення про нього. Він – єпископ-місіонер, покликаний повернути до Греко-Католицької Церкви розшарпані Росією та Польщею північно-західні землі України та Білорусі, монах та духівник, під впливом якого сформувалося не одне священиче та чернече покликання, професор, доктор наук, багаторічний викладач станіславівської семінарії Григорія Хомишина, перекладач. Найголовніше – мученик, який пішов за визнання своєї віри на каторжне життя в Сибір.
https://zbruc.eu/node/88223?fbclid=IwAR27MH7xam5NtbB1lbbssrE6Av-08T7oqwoaKH66iGHn-iGj0iV4NZnXc94
Add a commentВшанування Святих Мощей Святого Верховного Апостола Петра в Успенському храмі м. Рахова Приурочене 98-літтю з дня народження владики Івана Маргітича
Четвер, 31 січня 2019, 03:45
20 січня 2019 року християни м. Рахова та багатьох околиць мали щасливу та рідкісну нагоду бути благословенними Святими Мощами Св. Верховного Апостола Петра на Божественній літургії в Успенському храмі м. Рахова. Сталося це завдяки Отцю-Диякону Київської Архієпархії Петру Токачу, який і привіз до Успенського храму Святі Мощі та розповів про їх історію. Святу Літургію відправив місцевий парох о. Василь Носа у співслужінні Отця-Диякона Петра Токача. В кінці Літургії парох поблагословив Мощами всіх вірних, а потім урочистою процесією перенесли їх на Тетрапод для особистого вшанування, де кожен вірник отримав від Отця-Диякона ще й образок Святого Петра із молитвою та мощами.
Ця подія відбулася в Неділю після Просвіщення, яка пригадує нам повноту Богоявлення в усіх трьох особах Святої Тройці і зобов’язує всіх християн позбуватися гріховної темряви світлом Христового Євангелія та нести це світло в усі закутини життя.
Add a commentОбраз, Надія, Життя
Субота, 29 грудня 2018, 12:44
Перший і поки єдиний візит Понтифіка в незалежну Україну відбувся в 2001 році. Для Івана Павла II цей візит був особливою подією. Він досконально вивчив історію України, знав про репресії за часів тоталітарного режиму, в тому числі, і спрямовані проти християн, про голодомор .
Літургії Івана Павла II в Києві і Львові зібрали понад 2 мільйони українців. А з політичної точки зору цей візит Папи Римського в Україну, яка тільки готувалася відзначити перші 10 років своєї Незалежності, продемонстрував усьому світові, що наша країна прагне до інтеграції з Європою.
«Поділ християн на різні конфесії є одним з найбільших викликів нашого часу. Шлях, яким треба пройти, щоб досягти повного примирення, швидше за все, буде довгим, але досвід минулого дозволяє нам з надією дивитися в майбутнє », - говорив Іван Павло II українцям.
Add a commentБільше статей...
Сторінка 8 з 51