Історичні постаті у християнстві
Св. Василія Великого, архієп. Кесарії Кападокійської
Середа, 13 січня 2010, 10:21
14 січня 2009 року
Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.
Св. Василія Великого, архієп. Кесарії Кападокійської.
Коротка історія празнику Обрізання ГНІХ
Найближчою важливою подією із життя Ісуса Христа, що наступає після празника Христового Різдва, є Господнє Обрізання і надання імени. Святе Євангеліє про це так говорить: "Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати хлоп'ятко, назвали Його Ісус - ім'я, що надав був ангел, перше, ніж Він почався у лоні" (Лк. 2, 21). Ісус Христос, як Бог і Законодавець, не був зобов'язаний виконувати релігійні приписи ізраїльського народу, та все таки Він їм добровільно підкорився і їх зберігав. З тієї причини Він восьмого дня після народження піддався обряду обрізання. Цю подію святкуємо першого січня.
Add a commentЧитати далі: Св. Василія Великого, архієп. Кесарії Кападокійської
Обрані вірити
Понеділок, 23 листопада 2009, 10:27
Першому українськму мученику за віру Христову, Аскольду - князю київському і всієї Руси України присвячується
Достеменно відомо, що після Зіслання Святого Духа учні Ісуса Христа, святі апостоли пішли світом ширити правдиве слово Божої науки. Волею Всевишнього на українську землю прибув старший брат апостола Петра - Андрій Первозванний. Саме від нього давні українці отримали Боже благословення бути вибраними в числі перших народів землі, осяяних ласкою Творця пізнати Світло Істини. Щоб правдиво вірити і правильно славити життя і діяння Сина Божого.
Add a commentСобор св. Архистратига Михаїла
Четвер, 19 листопада 2009, 18:50
Коротка історіяНаш церковний рік це наче прегарна мозаїка, яку творять празники Господні, Богородичні та непроглядне число Мучеників і Святих. Осередок цієї величної мозаїки це Господь Наш Ісус Христос, як Бог і як Чоловік. На землі день і ніч славить Його Церква-Паломниця, а в небі вічну славу співає Йому Церква прославлена: превеликий хор Ангелів і Святих. Св. Ангели це відвічний Божий хор слави, це Божа сторож і Божі слуги. Ангели сповняють також велику ролю у відкупленні людського роду.
Add a commentНА ПРЕСТОЛІ ЦАРЯ АПОСТОЛІВ
Середа, 04 листопада 2009, 20:44
«Подбай про твоє спасіння і тих, що йдуть твоїми слідами,
бо вони легко підуть цим шляхом, який покажеш їм твоїм прикладом»
Урбан папа VIII,
3-е листопада 1643 року
Переповівши коротко життя і смерті блаженного Йосафата Кунцевича, та все те, що було вчинено для його прослави, почавши від 1628-го до 1642-го року, папа Урбан VIII, за понтифікату якого сталася вітебська трагедія, пише у своїм бреве наступне: «Тому ми, бажаючи піти на стрічу побожним бажанням короля Владислава, кардиналів, митрополитів, архієпископів, єпископів, воєводів, князів, клиру, ченців і народу, всіх вищезгаданих, скільки можемо в Господі, ласкаво прихиляємось до їх прохань і за порадою кардиналів, які пильнують священних обрядів, вирішуємо, щоб слуга Божий Йосафат на майбутнє називався блаженним, і щоб усі ченці згаданого Чина Св. Василія, де вони не проживали б, а також і в усіх церквах єпархій і провінцій полоцької і всієї митрополії руської, щоб кожний священик, єпархіальний чи чернечий в дні 12-го листопада міг служити церковне правило і Службу Божу з причини одного мученика-єпископа та святкувати його за приписами римського часослова і служебника, а також грецького або руського, апробованого Апостольським Престолом...». Це письмо Урбана VIII зберегло свою важність аж до 1867 року, до часів папи Пія IX, коли він - також і на основі цього декрету та документації проголосив бл. Йосафата святим католицької Церкви, поширюючи його культ на цілий світ і на всю Церкву Христову... Add a comment
25-та річниця смерті Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого
Понеділок, 07 вересня 2009, 22:27
http://62.77.60.84/audio/ra/00176851.RM
(звукозапис: з проповіді Блаженнішого Йосифа Сліпого під часпосвячення собору Святої Софії у Римі, 27 вересня 1969 року)
7 вересня 2009 року виповнюється 25 років від переходу у вічність цього геройського ісповідника віри, одного з найвідважніших борців за права Христової Церкви та українського народу, світлого символу незламного борця за Божу правду й людську гідність.
Протягом останніх десятиріч в історії нашої батьківщини та Церкви відбулись визначні події - незалежність України та легалізація УГКЦ дозволили перевезення тлінних останків Блаженнішого Йосифа Сліпого з собору Святої Софії у Римі до Львова, що відбулось 1992 року, і тепер вони спочивають у крипті собору святого Юра.
Add a commentЧитати далі: 25-та річниця смерті Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого
Більше статей...
Сторінка 47 з 51