Історичні постаті у християнстві
Мощі святого Валентина зберігаються в Україні
Неділя, 14 лютого 2010, 01:41
І «розбиті серця», і самотні скептики, і закохані без взаємності, і ті, хто втратив віру у любов, можуть 14 лютого попросити допомоги у заступника всіх закоханих святого Валентина. Причому не лише «у своєму серці», але й безпосередньо помолившись його мощам, які зберігаються 72 кілометри від Львова, у місті Самборі.
Один раз на рік, увечері, 14 лютого, саркофаг з мощами святого Валентина переносять з бічного престолу церкви Пресвятої Богородиці на центральний тетрапод до почитання. В цей час усі охочі можуть прикластися, доторкнутися до реліквії, попросити помочі чи заступництва. Через скляну труну видно череп, декілька кісток та капсулу з рідиною (очевидно, мощі мироточили і миро зібрали в капсулу).
Празник трьох Святителів
Вівторок, 09 лютого 2010, 12:40
12 лютого 2010 року Празник трьох Святителів
Коротка історія
Празник Трьох Святителів належить до найновіших празників грецької Церкви. Поштовхом до встановлення цього празника була велика суперечка у другій половині XI ст. про те, хто з них трьох є більш цінний для Церкви. Одні вище ставили святого Василія Великого, другі святого Григорія Богослова, а ще инші святого Йоана Золотоустого. Прихильники святого Василія звались василіяни, святого Григорія — григоріяни, а святого Йоана — йоаніти. Цей спір розв'язали самі Святителі.
Add a commentНОВИЙ РОМАН ПРО АВЕЛЯ ТА КАЇНА
Середа, 27 січня 2010, 14:12
«Керівництво до дії одержала у Святому Письмі, у «Біблії», де часто наголошується на важких часах , які називаються «останніми днями» перед Господнім Судом: «Знай же ти це, що останніми днями настануть тяжкі часи. Будуть бо люди тоді самолюбні, грошолюбні, зарозумілі, горді, богозневажники, батькам неслухняні, невдячні… жорстокі, ненависники добра. Люди лихі та дурисвіти матимуть успіх у злому, зводячи й зведені бувши». 2-е послання святого апостола Павла до Тимофія. 3. 1-3. 13. «Біблія». (З духовного інтерв’ю «На полі бою добра і зла» Катерини Пасічної з журналісткою Іриною Лобовик. Газета «Я.Ти.Ми», 11 вересня 1997 р.) Новий роман "Йди, Каїне, в державу Нод" створено на Оболоні.
Add a commentСв. Василія Великого, архієп. Кесарії Кападокійської
Середа, 13 січня 2010, 10:21
14 січня 2009 року
Обрізання Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.
Св. Василія Великого, архієп. Кесарії Кападокійської.
Коротка історія празнику Обрізання ГНІХ
Найближчою важливою подією із життя Ісуса Христа, що наступає після празника Христового Різдва, є Господнє Обрізання і надання імени. Святе Євангеліє про це так говорить: "Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати хлоп'ятко, назвали Його Ісус - ім'я, що надав був ангел, перше, ніж Він почався у лоні" (Лк. 2, 21). Ісус Христос, як Бог і Законодавець, не був зобов'язаний виконувати релігійні приписи ізраїльського народу, та все таки Він їм добровільно підкорився і їх зберігав. З тієї причини Він восьмого дня після народження піддався обряду обрізання. Цю подію святкуємо першого січня.
Add a commentЧитати далі: Св. Василія Великого, архієп. Кесарії Кападокійської
Обрані вірити
Понеділок, 23 листопада 2009, 10:27
Першому українськму мученику за віру Христову, Аскольду - князю київському і всієї Руси України присвячується
Достеменно відомо, що після Зіслання Святого Духа учні Ісуса Христа, святі апостоли пішли світом ширити правдиве слово Божої науки. Волею Всевишнього на українську землю прибув старший брат апостола Петра - Андрій Первозванний. Саме від нього давні українці отримали Боже благословення бути вибраними в числі перших народів землі, осяяних ласкою Творця пізнати Світло Істини. Щоб правдиво вірити і правильно славити життя і діяння Сина Божого.
Add a commentБільше статей...
Сторінка 46 з 51