Історичні постаті у християнстві
Празники св. Івана Хрестителя
Неділя, 07 липня 2013, 14:06
«Істинно кажу вам, що між народженими від жінок не було більшого від Івана Хрестителя» (Мат. 11, 11)
Між різними Святими, що їх почитає Східна Церква особливим культом славиться св. Іван Хреститель, Господній Предтеча. Він єдиний з усіх Святих після Божої Матері, що має свій празник Зачаття і празник Різдва. Про його великий культ у Східній Церкві найкраще свідчать аж шість празників у його честь на протязі церковного року: Празник Зачаття, Різдва, Усікновення, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор після празника Богоявлення. — Тож погляньмо на його особу й на його культ у Східній Церкві.
Add a commentБлаженні новомученики УГКЦ
Четвер, 27 червня 2013, 22:38
У історії деякі люди мають привілей пережити свою історичну епоху. Мученики перших віків християнства завдяки свідченню віри є одним з прикладів історичної пам’яті християн. Люди, які покликані свідчити віру в Христа перед переслідувачами стають на шлях праведного Авеля. «Вірою Авель приніс Богу кращу, ніж Каїн, жертву; вона засвідчила про нього, що він праведний, коли сам Бог дав свідоцтво на користь його дарів; нею він, хоч і мертвий, далі промовляє». Євр. 11, 4. Віра в Господа Бога стала каменем спотикання для людей, які «проміняли славу нетлінного Бога на подобу, що зображує тлінну людину». Рим. 1, 23. Від жертви Авеля до сьогодні віра в Господа Бога проходить випробування. Церква шанує як мучеників свідків віри, які перед людьми які відкидали Бога, через пролиття крові власним життям засвідчили вірність Христу.
А Кароль Войтила давав списувати на іспитах?
Понеділок, 20 травня 2013, 15:03
Як годиться найкращому учневі в класі, Кароль Войтила перший написав іспит на атестат зрілості, але віддав його останнім, аби не засмучувати однокласників, – каже Євгеній Мруз, останній живий співучень папи Йоана Павла ІІ.
18 травня – день чергового спомину дня народження блаженного Папи Войтили (18.05.1920), 13 травня був день спомину замаху на нього на площі св.Петра, а 14 травня минуло 75 років відтоді, як Кароль Войтила склав на «відмінно» іспит на атестат зрілості у державній гімназії ім.Мартіна Вадовіти у Вадовіцах. На шкільному заключному балу Льолек пройшов кілька кругів танцю, але потім хутко зник, навіть не ковтнувши вина.
Add a commentМолодь відроджує пам’ять про митрополита Григорія Яхимовича
Понеділок, 22 квітня 2013, 23:46
28 квітня відбудеться презентація книги про Григорія Яхимовича – митрополита Української Греко-Католицької Церкви, одного з провідних діячів українського національного відродження середини XIX століття, - повідомляє Ярослав Жукровський, засновник Фундації імені Григорія Яхимовича.
Презентація відбудеться під час урочистості з нагоди 221-ї річниці від дня народження та 150-ти річчя від дня смерті Григорія Яхимовича у його рідному селі Підбірці, що на Львівщині.
Читати далі: Молодь відроджує пам’ять про митрополита Григорія Яхимовича
Духовний світ блаженної мучениці с. Тарсикії Мацьків, СНДМ
Четвер, 18 квітня 2013, 20:54
Особливі риси: духовний світ, духовні якості, чесноти і особистісні риси, покликання, віра, християнська любов, мучеництво.
У статті представлено особливості становлення особистості Ольги Мацьків та риси с.Тарсикії на початку її богопосвяченого життя. До агіографічного портрету належать її духовні пориви та натхнення. Особливим духовним даром є її монаше покликання та покликання до мучеництва.
Поняття «духовний світ особи» дуже часто в українській наукові літературі, а зокрема філософській, хоч і належить до поняття «духовність», нерідко носить значення змісту суспільної свідомості, що показує матеріалістичну парадигму у рамках якої мислить автор.
Add a commentЧитати далі: Духовний світ блаженної мучениці с. Тарсикії Мацьків, СНДМ
Більше статей...
Сторінка 41 з 51