Історичні постаті у християнстві
Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»
Неділя, 28 лютого 2021, 01:29
«Сьогодні, наприкінці робочого дня і тижня, ми прийшли до крипти Патріаршого собору, де спочивають тлінні останки Блаженнішого Любомира - нашого батька й учителя. Ми прийшли сюди, щоб подякувати Господу за дар його життя», - на цьому 26 лютого 2021 року наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав з нагоди 88-ї річниці з дня народження Блаженнішого Любомира Гузара.
Цього дня у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового відбулася Панахида, яку очолив Блаженніший Святослав у співслужінні з владикою Богданом Дзюрахом та духовенством Київської архиєпархії.
Add a commentЯк кенгуру та качкодзьоб опинилися в Римі? Або п'ять фактів про патріарха Йосифа Сліпого, про які ви, мабуть, не знаєте
Середа, 17 лютого 2021, 16:42
17 лютого минає 129 років із дня народження патріарха Йосифа Сліпого. Майбутній Глава УГКЦ народився 1892 року в селі Заздрість (Тернопільщина). Йосиф Сліпий є знаковою та символічною постаттю XX століття.
Патріарх є таким не лише для українців, адже він вийшов переможцем у протистоянні з радянським тоталітарним режимом, який намагався знищити і його Церкву, і його народ, і його самого. Відбувши 18-річне ув’язнення, він немовби на зло цьому режимові, прожив ще понад 20 плідних років, розбудовуючи собор Святої Софії та Український католицький університет в Римі, збираючи “у розсіянні сущих” по цілому світу та докладаючи зусиль для духовного і національного відродження України.
Add a commentсторичні постаті у християнстві Святий Йосафат Кунцевич – його життя і доба. Ч.-12
Середа, 17 лютого 2021, 14:36
II. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ ПРО ЙОСАФАТА
(1867-1967)
Огляд літератури про Йосафата Кунцевича за останнє століття охоплюємо в такі речеві підрозділи: 1. Нова біографія св. Йосафата, 2. Історично-наукова бібліографія, та 3. Тенденційна історіографія. Рамки цього життєпису дозволяють і тут тільки на загальний огляд, з відміченням важливіших появ та нових течій у досліджуванні життя Святого, відповідно до нових історичних та гаґіографічних заінтересувань цієї нової доби. Повні й оригінальні різномовні заголовки книжок і статтей подаємо поазбучно в Бібліографічному показнику.
Add a commentЧитати далі: сторичні постаті у християнстві Святий Йосафат Кунцевич – його життя і доба. Ч.-12
Святий Йосафат Кунцевич – його життя і доба. Ч.-11
Субота, 13 лютого 2021, 18:38
РОЗДІЛ X БІОГРАФІЯ Й БІБЛІОГРАФІЯ ЙОСАФАТА КУНЦЕВИЧА
Рідко яка постать церковної історії 17-го сторіччя стала предметом такої багатої й різнородної літератури, як особа Йосафата Кунцевича. Та це, зрештою, і не дивно, бо Йосафат Кунцевич із різних титулів був і певно буде предметом зацікавлення, дослідів, студій і дискусій збоку різних людей, і прихильників, і противників.
Add a commentЧитати далі: Святий Йосафат Кунцевич – його життя і доба. Ч.-11
Святий Йосафат Кунцевич – його життя і доба. Ч.-10
Субота, 06 лютого 2021, 11:24
РОЗДІЛ IX ДОЛЯ МОЩІВ СВ. ЙОСАФАТА КУНЦЕВИЧА
Пошанівок та почитання мощів св. Йосафата почалися зараз після його мученичої смерти, ще перед проголошенням Йосафата Блаженним та Святим. Від часу зложення їх у соборі Св. Софії в Полоцьку, вони стали метою численних паломництв і місцем чудесних уздоровлень, духовних навернень, про що вже була згадка вище. Гробниця Мученика стала оздобою і неоціненим скарбом Полоцька. Перед мощами Йосафата висіли численні золоті й срібні подячні таблиці, ікони, образи, лямпади, багаті дарунки тощо ( Guepin Alphonse, Un Apotre de I’Union des Eglises au XVII siecle, Saint Josaphat et I’Eglise Greco-slave en Pologne et en Russie, Tome II, Paris-Poitiers 1898, pag. 139-140).
Add a commentЧитати далі: Святий Йосафат Кунцевич – його життя і доба. Ч.-10
Більше статей...
Сторінка 3 з 51