Спільнота
Тато для інтернату
Середа, 07 червня 2017, 13:17
Вихованці Львівської школи-інтернату №2 їздять закордон, вступають до престижних вишів, виграють ґранти і підкорюють гірські вершини зі своїм директором – Андрієм Закалюком.
Школа-інтернат – це місце, яке в багатьох викликає жалість, співчуття, бажання чимскоріше відвернутись і не думати про долю тутешніх учнів. Учитель історії Андрій Закалюк учинив інакше. Три роки тому він залишив роботу у школі №28 і очолив Львівську загальноосвітню школу-інтернат №2. Крім дітей-сиріт, тут навчаються діти з багатодітних, малозабезпечених і складних родин і діти, позбавлені батьківського піклування.
Add a commentМирослав Маринович: Зміниться українець – зміниться Україна, а не навпаки...
Понеділок, 29 травня 2017, 11:19
Днями у Дрогобицькій спеціалізованій загальноосвітній школі № 2 з поглибленим вивченням німецької мови першого-третього ступенів укотре відбувся захід «Від шкільної стежини до зірок України». Урочистості завершилися нагородженням найактивніших учнів премією імені Мирослава Мариновича. На святкування прибув сам пан Мирослав, дисидент, колишній політв’язень, член-засновник Української Гельсінської групи, а тепер – віце-ректор Українського католицького університету та президент Інституту релігії та суспільства УКУ, член Ініціативної групи «Перше грудня» і Несторівської групи.
Читати далі: Мирослав Маринович: Зміниться українець – зміниться Україна, а не навпаки...
Геня Самборська: Зараз не всі усвідомлюють загрозу для сім'ї. Щоби знищити державу, треба знищити сім'ю
Вівторок, 23 травня 2017, 11:22
До Ходи на захист прав дітей і сім'ї залишилося менше ніж два тижні. Сьогодні про важливість таких акцій КМЦ розмовляв із пані Генею Самборською – експерткою з питань природного планування сім'ї, головою всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини», членом Європейського інституту сімейної освіти «IEEF», дружиною та матір'ю чотирьох дітей.
– 3 червня в Києві вже вдруге відбудеться Хода на захист прав дітей та сім'ї, яку організовує Всеукраїнська Рада Церков. Але 15 травня, на Всесвітній день сім'ї, Ви вже брали участь у схожій акції в Івано-Франківську.
Add a commentІсторія і традиції української вишивки
Четвер, 18 травня 2017, 13:54
Українська народна вишивка має свою давню історію. Цей факт підтверджують велика кількість археологічних знахідок, знайдених на території України, записи мандрівників, які відвідували багато століть тому ці землі, а також свідчення древніх літописців. Колись, ще до нашої ери, тут жили і процвітали скіфи, які, як свідчить Геродот, прикрашали свій одяг вишитими орнаментами. При розкопках на Черкащині були знайдені бляшки зі срібла, виготовлені в шостому столітті нашої ери. На них зображені чоловічі фігури в одязі, який дуже схожа на український і за кроєм, і по мотивах вишивки. Ще пізніше, в десятому столітті, арабським мандрівником були написані оповідання про русів, в яких він описує їх вишитий одяг. Вироби з тканини з вишивкою не могли зберігатися тисячоліттями, тому в музеях є українські вишивки тільки останніх століть. На цих старовинних виробах вишиті орнаменти, схожі з зображеннями не тільки на артефактах початку нашої ери, а й на виробах найдавнішої трипільської культури, що існувала багато тисячоліть тому на території сучасної України.
Їй належав увесь світ: Далекі обрії Софії Яблонської
П'ятниця, 12 травня 2017, 19:43
Присвятити життя мандрам – мрія багатьох, хоча не кожна людина зважується на це. Більшість так і живе мріями про подорожі, переглядаючи фільми й фото з чужих поїздок. Та є люди, яким належить весь світ. Такою була Софія Яблонська – журналістка, авторка книжок-бестселлерів і фільмів про екзотичні краї. Цьогоріч 15 травня виповнюється 110 років від її народження.
Про цю жінку та її творчий спадок наші сучасники майже не знають. Справа повернення пам’яті про неї зрушила з місця тільки в останні роки: у 2015-му у видавництві «Піраміда» вийшла друком збірка Яблонської «Чар Марока. З країни рижу та опію. Далекі обрії» на 372 сторінки, а в 2016-му у видавництві «Богуславкнига» – її ж «Книга про батька» на 272 сторінки. Численні публікації цієї авторки розкидані у старій пресі. Її стрічки – по архівах Франції, в якій свої останні 25 років прожила українка.
Add a commentЧитати далі: Їй належав увесь світ: Далекі обрії Софії Яблонської
Більше статей...
Сторінка 19 з 91