Спільнота
«Щоденник мого життя…»
Середа, 13 листопада 2019, 20:48
Цікаве, відверте інтерв’ю з Михайлом Михайловичом Якубівським - українським філологом, поетом, етноґрафом, журналістом та людиною, котра стала жертвою каральної психіатрії СРСР.
- Михайло Михайлович, розкажіть, будь ласка трохи про себе та свою сім’ю.
- Я народився 21 листопада 1952 року на свято святого Михайла, в селі Вербівка Ружинського району Житомирської області в селянській родині. Мій батько був столяром, з так званої «куркульської» родини.
Add a comment«Росія – вічний ворог України»
Вівторок, 12 листопада 2019, 15:57
Ці дні у багатьох містах, зокрема Києві, Львові, Рівному, Моршині, присвячені пам’яті українського дисидента, в’язня сумління, поета, члена Української Гельсінської групи Зеновія Красівського. Із 61 року життя 26 він провів у тюрмах, «психушках», таборах, засланнях. Однак радянські репресії не зламали його дух і віру. Друзі й побратими називали його «добросердним лицарем у старому панцирі», «лицарем духу», «людиною високого морального стандарту».
Як Олена Пчілка ввела моду на вишиванки і українську мову
Понеділок, 11 листопада 2019, 17:22
Олена Пчілка зуміла блискуче зіграти на театрі життя так багато ролей, що її долю й діяльність дуже важко вловити якимось одним визначенням.
Аристократка української літератури. Велика мати українського націоналізму. Емансипантка, феміністка й організаторка жіночого руху.
Мати Лесі Українки. Чільна постать київської Старої Громади. Журналістка, видавчиня, політична діячка. А ще - красуня, законодавиця мод (нинішньою популярністю вишиванок, знанням про розмаїття орнаментів і фасонів ми великою мірою завдячуємо якраз їй), королева балів і невтомна збирачка пісень, узорів, зразків ужиткової народної культури.
Add a commentЧитати далі: Як Олена Пчілка ввела моду на вишиванки і українську мову
Церква і заклади освіти мають спільне головне поле діяльності — навчати дітей та молодь
П'ятниця, 08 листопада 2019, 15:44

Владика Василь Івасюк про уроки християнської етики у закладах освіти
Тіло Христове складається від наймолодших її членів аж до найстарших, а заклади освіти включають дітей і молодих людей. Тому Церква і заклади освіти мають спільне головне поле діяльності — навчати дітей та молодь. Оскільки Україна — це християнська держава в духовному вимірі, тому формування національної ідеї є не можливе без усвідомлення християнської моралі, етики, культури, педагогіки та виховання.
Add a commentЧитати далі: Церква і заклади освіти мають спільне головне поле діяльності — навчати дітей та молодь
Зустріч Львівського товариства
Вівторок, 18 грудня 2018, 12:45
Львівське Товариство у м.Києві та Арт-клуб «Видиво й вино» запрошує київських Львів’ян на другу зустріч одне з одним за видивом й вином! Збираймося разом, щоб спілкуватися, дегустувати вина, дивитися концерти, мистецтво, мандри на великому екрані, і знову спілкуватися, і знову пити вино. Ми завжди лишаємось Львів’янами – близькими одне одному по духу, нам буде весело й цікаво, бо… ми того варті!)
Add a commentБільше статей...
Сторінка 12 з 91