Спільнота
Радянсько-фінська війна 1939–1940 років: уроки для сучасної України
Понеділок, 02 грудня 2019, 00:00
Цього року виповнюється 80-ліття з початку радянсько-фінської, так званої «зимової війни» 1939–1940 років. Не думаю, що на цю дату в нас особливо звертатимуть увагу. А шкода…
Справа не лише в тому, що чимало українців змушені були воювати в складі Червоної армії в далекій Фінляндії. І що деякі українці добровільно прибули в Фінляндію, аби допомогти відстояти незалежність цієї країни від більшовицької навали. Серед них був і письменник Юрій Горліс-Горський, який там формував військові загони із полонених українців-червоноармійців, що мали захищати фінів. Подорож до цієї країни він відобразив у двох статтях «Фінляндія» та «Подорожні зиґзаґи».
Add a commentЧитати далі: Радянсько-фінська війна 1939–1940 років: уроки для сучасної України
У КИЄВІ ЗАВЕРШИВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНИЙ ФОРУМ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД
Середа, 27 листопада 2019, 20:02
26 листопада в Києві відбувся Всеукраїнський Суспільний Форум «Участь активних громадян у соціальному розвитку громад», який започаткувала Релігійна Місія Римо-Католицької Церкви в Україні «Карітас-Спес». Метою якого є представлення ролі активних громадян, наділених вірою, у розвитку громад, представляючи проєкти соціальних служінь та залучення до співпраці місцевих, регіональних, національних і міжнародних партнерів з боку громад, влади та бізнесу. Загалом у Форумі взяли участь близько 80 осіб з 15 областей України. Це активісти релігійних громад, директори та працівники «Карітас-Спес», а також донори та партнери Місії. Про це РІСУ повідомили у «Карітас-Спес».
Читати далі: У КИЄВІ ЗАВЕРШИВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СУСПІЛЬНИЙ ФОРУМ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАД
«Вибір є завжди. Навіть сьогодні. Особливо сьогодні.»
Четвер, 21 листопада 2019, 16:00
За нашу і вашу гідність
Про зиму 14-го відразу ж почали говорити як про історію. Себто, не просто в минулому часі, а в минулому часі, що скінчився, застиг, обірвався. Щойно почалася весна, яка так і не стала «русской», з’явилися спогади й мемуари, ритуали й традиції. Події зими непомітно отримали своє офіційне звучання. Конспірологічні версії й теорії змови до уваги особливо не брались, тож невимушено підхоплена владою ця нова оповідь стала частиною цілком офіційної історії.
Add a commentЧитати далі: «Вибір є завжди. Навіть сьогодні. Особливо сьогодні.»
«З Богом і для Бога»
Четвер, 21 листопада 2019, 13:18
Вже зовсім скоро, 30 листопада, у суботу, на Парафії Св. Миколая Мирлікійського на Аскольдовій Могилі у класах Катехитичної Школи (КШ) Блаженної пам’яті Любомира Гузара «Бути Людиною» відбудеться четвертий день освітнього англомовного табору «Jesus is my Lord» для дітей віком від 8 до 16 років. Свого роду – це «модерна» річна катехизація, певне новаторство у «класичному» розумінні катехизи, запроваджена катехитом, адміністратором КШ Любов’ю Михайлюк разом з основними виконавцями – навальними лідерами ХОП. Такий новітній спосіб катехизації проходить з благословення пароха церкви, отця Ігоря Онишкевича та за підтримки голови КШ сестри Марти Воловець ССНДМ.
Add a commentЕмпатія – це про повну присутність із людиною, а не про те, які слова правильні, а які – ні
Четвер, 21 листопада 2019, 10:04
У травні мені пощастило перекладати тренінг отця Крістліна Роджердама, сертифікованого тренера з ненасильницького спілкування (ННС).
Мене щоразу вражає те, як отець Крістлін розкриває духовну основу ненасильницького підходу, той світогляд, який стоїть за ННС як способом висловлюватись. Як на мене, це людина, яка образно і ясно говорить про формальну і сутнісну складові ненасильницького спілкування, про “успішність” в його опануванні, про інтеграцію ненасильницького світогляду в усі сфери життя.
Add a commentБільше статей...
Сторінка 11 з 91