Спільнота
«Ми звикли до свободи. Маємо навчитися відповідальності»
Середа, 16 вересня 2020, 13:09
Завершується 400-літній цикл. Поблукавши у північних просторах Московії, дух давнього Києва повертається в рідні околиці Дніпра. Східна Європа перебудується довкола української столиці, – каже публіцист Мирослав Маринович
Яку основну цінність ми здобули за 29 років незалежності?
–?Свободу. Часом нею зловживають і втрачають почуття відповідальності.
Add a commentЧитати далі: «Ми звикли до свободи. Маємо навчитися відповідальності»
Русифікацію України здійснювали під грифом «Цілком таємно»
Вівторок, 15 вересня 2020, 10:56
Українські громадяни, які усвідомлюють визначальну роль своєї мови як головного чинника національної консолідації, наполягають на необхідності дерусифікації комунікативного простору країни. Натомість їхні опоненти висувають різні теорії, щоб зберегти російську мову в Україні.
Для виправдання й узаконення вагомої присутності російської мови в нашій країні деякі політичні й культурні діячі популяризують ідею, згідно з якою російська мова, вживана в Україні, – не така, як російська мова в Росії, тому ми маємо легалізувати її український варіант і прийняти його як свою культурну власність.
Add a commentЧитати далі: Русифікацію України здійснювали під грифом «Цілком таємно»
Микола Горбаль, поет, дисидент
П'ятниця, 11 вересня 2020, 08:27
1940, 10 вересня – в селі Воловець Горлицького повіту на Лемківщині в селянській родині народився Микола Горбаль. Поет, дисидент, член Української Гельсінської групи.
У 1945 родину примусово депортували до УРСР – спочатку на Харківщину, а за два роки Горбалі перебралися на Західну Україну до села Литячі на Тернопільщині. Перші роки після переселення видалися голодними.
Add a commentВасиль Стус: життя, віддане за гідність
П'ятниця, 04 вересня 2020, 17:02
35 років тому, 4 вересня 1985 року в політичній зоні на Уралі загинув Василь Стус – український поет, борець із радянською тоталітарною системою.
У відкритому листі 1975 року до Івана Дзюби Василь Стус писав про те, «…як нестерпно жити за умов, коли звичайне людське прагнення – прожити свій вік у межах елементарної порядності – вимагає надлюдської мужності й надлюдського героїзму». І додавав: «…З усіх можливих героїзмів за наших умов існує тільки один героїзм мучеництва, примусовий героїзм жертви.
Add a commentЯк позбутися цієї найпоширенішої проблеми?
П'ятниця, 04 вересня 2020, 10:46
Тепер хоч ми і маємо дуже багато засобів комунікації, існує брак діялогу в суспільстві. Брак слухання один одного провадить до стереотипів, ми не готові почути одні одних.
Дуже добре вміємо критикувати одні одних, однак не готові почути тих, хто поруч. Часто боїмось почути інших, бо боїмося, що вони будуть загрозою нашій «ідентичності». Це цілковита неправда, бо інші радше збагатять одні одних своїми знаннями і досвідом. Тому через зустрічі ми взаємно збагачуємося.
Add a commentБільше статей...
Сторінка 7 з 91