Спільнота
Пам’яті мого батька
П'ятниця, 20 листопада 2020, 14:28
Мій батько, Віталій Вікторович Лавренчук був офіцером, полковником. Народився у місті Грозному (Російська Федерація), оскільки дідусь теж був військовим і служив там де його призначали.
Згодом родина тата переїхала в Україну. У віці 17 років тато почав кар’єру військового, пішов слідами дідуся, вступив до військового училища в Кам'янець-Подільському.
У свої 24 роки він одружився, а через три роки у батька і моєї мами народилася я. Він був найдбайливішим татом у світі. Згодом, а точніше через 10 років народився мій молодший брат.
Add a commentДуховна велич та військова звитяга у боротьбі за незалежну соборну Україну в 1917–1921 роках
П'ятниця, 20 листопада 2020, 08:02
Частина 1
Командувачі армії УНР
У боротьбі за соборну Україну
АВРАМЕНКО Никифор Антонович (22.02.1893–21.09.1973). Український військовослужбовець. Сотник Армії Української Держави (1918 р.) і Армії УНР.
Народився у місті Верхньодніпровськ (тепер це місто Дніпропетровської обл.) у межах тодішнього Московського царства. Від 1911 р. перебував на службі у московському війську. У його складі брав участь у Першій Світовій війні 1914-1918 років. Закінчив Миколаївське інженерне училище (Петроград, 1916 р.). Отримав звання капітана (1917 р.).
Add a commentВиклики, про які знаємо, але яких до кінця не усвідомлюємо
Четвер, 19 листопада 2020, 17:51
Починаючи з квітня 2017 року, два інститути УКУ уже вчетверте спільно проводять молодіжний Круглий стіл. Головними спонуками для цих заходів завжди є певні місії, серед яких:
1. Дати слово саме молодим людям, щоб вони без втручання старших пробували формулювати свою позицію. Адже голос молоді слабо пробивається в умовах, коли домінують досвідчені старші політики.
Add a commentЧитати далі: Виклики, про які знаємо, але яких до кінця не усвідомлюємо
Духовна велич та військова звитяга у боротьбі за незалежну соборну Україну в 1917–1921 роках.
Вівторок, 17 листопада 2020, 23:14
Запропонована читацькій аудиторії книга містить біографії командувачів Армії УНР.До того ж, з ласки Божої, ми одержали можливість ознайомитися з біографіями восьми священиків-капеланів підрозділів Армії УНР. Ми свідомі того, що їх було набагато більше.
Ми прагнемо розповісти для ширшого загалу і військовослужбовців, і капеланів сучасної української церкви про нашу звитяжну боротьбу за Незалежну Соборну Україну.
І нехай наша праця буде спонуканням для інших капеланів вивчати і досліджувати. Цю сторінку нашої історії, яка за часів радянської окупації замовчувалася або спотворювалася. Маємо вивчати, даби ці герої – велетні віри, молитви, духу – поверталися із небуття. Бо, як відомо, домінанта ”Бог і Україна“ була і на вустах священиків, що були в Армії УНР, і офіцерів, і військовослужбовців.
Add a comment«Слово має ціну. Його бояться. Воно рятує життя нації» – письменниця Лариса Денисенко
Вівторок, 03 листопада 2020, 19:20
Слова – ніби звичні практики для більшості людей. Хоча ми можемо і не пригадати, кому і що ми наговорили протягом дня або ж що містилося в передвиборчих політичних обіцянках, але батьки пам’ятають перше слово своєї дитини, це завжди було важливим для людства. День, коли дитина робить перший крок, батьки також закарбовують в пам’яті, але стосовно слова пам’ятним є не лише коли, а і що промовила дитина.
Читати далі: «Слово має ціну. Його бояться. Воно рятує життя нації» – письменниця Лариса Денисенко
Більше статей...
Сторінка 5 з 91