Тема номера
«Як вижити в період пандемії? Іспит на людяність», — владика Богдан Дзюрах
П'ятниця, 04 вересня 2020, 15:51
Пропонуємо Вашій увазі першу частину духовних роздумів владики Богдана Дзюраха, Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, про пандемію та відповідь християнина на виклики, які вона породила. Цей текст є частиною анонсованого проєкту «Пандемія Covid-19. Відповідь християнина на нові виклики».
І. Як вижити в період пандемії? — Іспити минулого
Add a commentЧитати далі: «Як вижити в період пандемії? Іспит на людяність», — владика Богдан Дзюрах
Таємна місія Ватикану і радянські спецслужби
Понеділок, 31 серпня 2020, 14:08
У 1924 році ЦК РКП(б) приймає рішення звільнити з ув’язнення архієпископа Яна Цепляка, який на той час залишився єдиним римо-католицьким ієрархом в Радянському Союзі, та вислати його до Латвії. Одночасно із звільненням Цепляка, проходять масові арешти католицького духовенства. Шанси на відновлення католицької ієрархії в СРСР невеликі, однак не дивлячись на це, протягом 1925-1926 рр. Святий Престол продовжує вести переговори з радянською владою.
Час зрілості
Понеділок, 24 серпня 2020, 15:59
Звернення Ініціативної групи “Першого грудня”
Незалежній Україні вже 29 років. Але насправді значно, значно більше.
Наша країна не постала «нізвідки». Ми пам’ятаємо про боротьбу українських повстанців, дисидентів і політв’язнів за часів СРСР. Про нестримне прагнення до свободи та всі спроби відновлення незалежності. Про «криваві землі», на які нашу країну перетворили режими нацистського та комуністичного тоталітаризму. Пам’ятаємо про незалежність 1917-1921 років, без якої не було би сьогоднішньої України. Пам’ятаємо про зусилля Кирило-Мефодіївців у середині ХІХ століття, про повстання Мазепи, про державність Війська Запорозького XVII-XVIII століть. Про Велике Князівство Литовське, про Київську Русь.
Add a commentПутін – заміняє християнство сумішшю православ?я і ностальгією за комунізмом
Середа, 19 серпня 2020, 14:11
Ярослав Грицак — історик та професор Українського католицького університету, якого запрошували викладати найвідоміші університети світу. Він один із тих, хто формує обличчя сучасної інтелектуальної України. Йому як нікому вдається подивитися на країну наче з великої відстані, побачити напрям її гуманітарного руху, небезпеки та больові точки.
“Релігійна правда” поговорила з Ярославом Грицаком про консерватизм та релігійність і про роль церкви у світі, який так стрімко змінюється.
Add a comment
Читати далі: Путін – заміняє християнство сумішшю православ?я і ностальгією за комунізмом
Преображення Господнє
Середа, 19 серпня 2020, 11:01
Опис того, що відбулося на Горі Преображення, вміщений в усіх трьох синоптичних (тобто «узгоджених», як загалом називають Матея, Марка і Луку) Євангеліях. Вочевидь ця подія була така важлива, що всі троє приділили їй увагу.
Взявши трьох учнів із собою – Петра, Якова і Йоана, – Господь Ісус піднявся на гору і там преобразився «перед ними». Всім, хто читав та чув цей євангельський уривок, відомо, що обличчя Його засяяло, як сонце, і одежа… Всі деталі у Євангелії важливі. Також і ця вказівка: «перед ними».
Add a commentБільше статей...
- Заклик Блаженнішого святослава до синів і дочок УГКЦ до молитви за білоруський народ
- Свято не маку, меду і квітів, а Святих Мучеників Маккавеїв
- Пам’яті отця Броніслава Мірецького
- Допомога постраждалим від повені COVID-19 Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона
Сторінка 9 з 146