Україна
Листи кардиналів Любомира Гузара та Мар’яна Яворського у зв’язку з початком служіння нового римо-католицького Митрополита в Україні
Субота, 29 листопада 2008, 23:36
Глава Української Греко-Католицької Церкви кардинал Любомир Гузар в листі до Митрополита-емерита Римо-Католицької Церкви в Україні кардинала Мар'яна Яворського пояснив, що його відсутність на інгресі нового Архиєпископа-митрополита Мечислава Мокшицького до Львівської латинської катедри була зумовлена участю у відзначенні в місті Києві на державному рівні 75-ліття Голодомору в Україні. Разом з тим, Блаженніший Любомир зазначив, що він хотів би бути у Львові, щоб привітати нового Митрополита, але понад усе - щоби належно попрощатися з Його Еміненцією, незалежно від того, де кардинал Яворський буде в майбутньому перебувати.
Вшанування мощей покровителя українського народу св. Йосафата Кунцевича
Субота, 29 листопада 2008, 23:01
25 листопада в день памяті святого священомученика Йосафата Кунцевича, у каплиці чоловічого монастиря «Воплоченого Слова» при парафії святих Кирила і Методія у Крихівцях-Долині, відбулося загальне (публічне) вшанування мощей святого, які адміністратор парафії о. Йосафат Бойко, ВС, привіз з Риму, де мощі перебувають у базиліці св. Петра.
У каплиці знаходяться мощі першого ступеня 14 святих, які виставляються для загального вшанування у дні пам'яті святих протягом літургійного року. До першого ступеня належать частинки з тіл святих (переважно з костей - "ex ossibus"). До другого ступеня мощей належать речі користовані святими (наприклад, вервиця чи біблія) і до третього - тканина, яка доторкалась тіла чи костей святого і яка переважно розповсюджується з різними іконками чи образками.
Читати далі: Вшанування мощей покровителя українського народу св. Йосафата Кунцевича
В Одесі відбувся круглий стіл «Ліки солідарності»
Субота, 29 листопада 2008, 22:57
27 листопада в дитячому реабілітаційному центрі «Будинок з Ангелом» відбувся круглий стіл «Ліки солідарності» за участю громадських і релігійних організацій, людей, що займаються реабілітацією, з обмеженими фізичними і розумовими можливостями. Круглий стіл відбувся у рамках соціального тижня "На шляху до солідарності українського суспільства", що днями проходить в Одесі. У зустрічі взяли участь представники релігійних організацій м. Одеси, члени громадських організацій, а також заступник начальника Управління соціальнї праці Одеської міської ради Регіни Анатоліївни Миколаєвої. Учасники круглого столу говорили про проблеми людей з обмеженими можливостями, про питання подолання барьерності. Зокрема, пані Миколаєва проінформувала присутніх про дії міських властей, направлені на подолання барьерності в Одесі. Вона також звернулася до присутніх на зустрічі студентів одеських ВУЗів чуйніше відгукуватися на потреби людей із обмеженими можливостями.
Читати далі: В Одесі відбувся круглий стіл «Ліки солідарності»
За "від голоду конаючих братів" УГКЦ молилася ще у 1933 році
П'ятниця, 21 листопада 2008, 10:02
У суботу, 22 листопада, Українська Греко-Католицька Церква, разом із іншими Церквами та релігійними організаціями України, буде торжественно поминати невинні жертви трагічного Голодомору 1932-33 років. Зібрані на своєму Митрополичому Синоді 29-30 жовтня цього року, єпископи УГКЦ постановили "підтримати та всебічно сприяти належному проведенню відзначення 75-ти річчя Голодомору в Україні, широко залучивши до цього можливості наших парафій".
У свою чергу, листом до всіх отців-душпастирів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, доручив священнослужителям відзначення 75 річниці Голодомору "належно провести на парафіяльному рівні та взяти участь у офіційних місцевих відзначеннях". У рамках поминальних днів у всіх парафіях УГКЦ буде відслужено заупокійні Святі Літургії та панахиди з відповідними проповідями. Також запропоновано організувати походи на могили покійних, провести траурні академії, запалення свічок у вікнах тощо. У ці дні серед вірних Церкви буде поширено Пастирський лист Митрополита Андрея (Шептицького) та єпископату УГКЦ з проханням про поміч голодуючим на Великій Україні.
Читати далі: За "від голоду конаючих братів" УГКЦ молилася ще у 1933 році
225-ліття від заснування Львівської духовної семінарії
Понеділок, 17 листопада 2008, 12:41
"Цими днями минає 225 років від того дня, коли у Львові була заснована Генеральна Семінарія. Створення Генеральної Семінарії у Львові в листопаді 1783 року поклало новий початок історії духовної освіти, тому що ця семінарія була задумана як вища школа для усіх греко-католиків тогочасної Австро-Угорської монархії. Саме ця семінарія була єдиним інтелектуальним осередком українців у Галичині, саме з цієї семінарії вийшли не лише духовні лідери, світочі нашої Церкви, але перш за все громадські діячі", - сказав о. д-р Святослав Шевчук, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа, розпочинаючи 15 вересня 2008 року у стінах семінарії урочисту конференцію присвячену цій ювілейній даті. Дана конференція була другим етапом святкувань (перший етап відбувся 26 серпня 2008 року) запланованих власне для львівської громадськості, адже створення Генеральної Семінарії у Львові було дуже унікальною подією не лише для церковного життя, але і для громадсько-політичного.
Читати далі: 225-ліття від заснування Львівської духовної семінарії
Більше статей...
Сторінка 121 з 125