Головна

ТРЕБА ЗДОЛАТИ ЛЮДСЬКИЙ СТРАХ!

В Церкві Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі замість традиційної проповіді у ці дні зачитують Слово Глави Української Греко-Католицької Церкви патріарха Святослава під промовистою назвою: «Про страх перед владою і страх Господній: до тих, хто не наважується діяти згідно з волею сумління».

Сподіваюся, що звернення предстоятеля УГКЦ також слухають в інших храмах по всій Україні. Це означає, що Церква надає велику вагу тому, що має відбутися під час виборів, коли українці прийдуть на виборчі дільниці, щоб проголосувати за новий склад Верховної Ради України.

Зрештою, звернення Блаженнішого Святослава вже оприлюднене у ЗМІ, а отже кожен має можливість з ним ознайомитися і зробити для себе висновки.

Я ж хотів би наголосити лише на одному, але, на мою думку, дуже суттєвому аспекті, який міститься у згаданому посланні.

В один із найвідповідальніших моментів життя нації і держави вкрай важливо позбутися страху, оскільки саме він не дає чинити нам відповідно до нашого сумління, а отже стає тою перешкодою, яка руйнує людську душу і може зруйнувати майбутнє держави.

При цьому патріарх, а в його особі ціла Церква зазначають, що дуже часто поява страху є безпідставною: «Тут людину лякає радше уявлення про те, що може з нею статися», а отже страх не що інше , як виправдання пасивності й громадянського дезертирства. В результаті, безпідставний людський страх стає фатумом нашої історії, який перекреслює наше і наших дітей майбутнє.

Як позбутися отого, як правило, уявного страху?

Церква вчить, що найпершим ліком «від цього липкого відчуття» є почуття міжлюдської солідарності. Від себе уточню – відчуття себе членом нації, спільноти «мертвих, живих, і ненароджених» (Т. Шевченко). Таке відчуття дає націоналізм. «Людина, яка відчула плече свого однодумця й усвідомила його солідарність, здивовано помічає, що страх її покидає. Навіть більше, на його місце приходить розкішне почуття побратимства. Тому згуртовані люди помножують свої сили».

Іншим ліком від страху - є «перемога, що її здобуває в людині божественне над гріховним». Щоб сповна збагнути що це таке, варто прислухатися до уроку, який свого часу дав нам Блаженний Папа Іван Павло ІІ. Багатьом людям, в тому числі й українцям, він запам’ятався передусім тим, що напередодні нового тисячоліття, коли апокаліптичні візії брали гору над здоровим глуздом, неустанно закликав нічого не боятися і переступити поріг надії. Для людини віруючої це означає покладати свою надію на Господа. Відтак на місце земному страхові приходить визвольний страх Божий, який на відміну від земного, не паралізує людину й позбавляє миру в її душі, а, навпаки, примушує виконувати Господні заповіді, а значить не боятися і чинити так, як підказує совість.

У будь-якому випадку вирішальне значення під час цих виборів матиме не агітація чи вплив ЗМІ, адмін. ресурс чи його відсутність, і навіть не політична корупція у формі підкупу виборця. Головне, що матиме значення, це здатність окремо взятого громадянина здолати людський страх. Без цього – перемога не можлива!

Богдан Червак, парафіянин Церкви Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі, Голова ОУН

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/