Головна

Знову на стежину знань

Початок навчального року завжди викликає у дитини, та навіть і у студента особливі емоції, які надихають і супроводжують його протягом усього навчання. Для дітей парафії  навчальний рік у школах проходить водночас з вивченням Божої науки, яку діти здобувають на катехитичних заняттях. Тому свято Першого Вересня також є дуже важливим для релігійної громади церкви святого Миколая.

У неділю, 2 вересня, в цей святковий день на дитячу Святу Літургію прийшло багато людей, особливо рясніло церковне подвір’я радісними обличчями дітей.

Богослужіння служили:  настоятель храму св.Миколая отець Ігор Онишкевич, а також священики Роман Небожук та Андрій Зелінський.

Проповідь, яку виголосив отець Андрій Зелінський, була спрямована найперше до дітей:

«Чи вам відомо, діти, що таке наріжний камінь? Якщо б вас запитали чи ви б хотіли стати наріжним каменем, ви б напевно не знали що б відповісти. І, справді, що це? Камінь – це щось тверде, тобто опора. Що ж означає слово наріжний? Це той з чого все починається, тобто найголовніший. Щоб нам стати цим каменем, опорою для інших, - промовляв священик, - треба багато працювати. Найперше потрібно розуміти, що для нас – християн наріжним каменем є Господь. Нам слід уподібнюватися до нього, тобто робити добро. Але щоб бути наріжним каменем у суспільстві  - необхідно багато вчитися, щоб у будь - якій ситуації на нас змогли покластися інші люди. А щоб бути корисним суспільству - слід навчитися відповідати за свої вчинки, адже дорослі відрізняються від дітей саме тим, що вони відповідальні за себе і за вас, діти. Адже батьки хочуть, щоб ви стали тим наріжним каменем, тим джерелом любові, відповідальності, і, звичайно, здобули ґрунтовний багаж знань та мудрості. Тому, діти, старайтеся добре навчатись у школі та бути прикладом для інших,  ходіть на катехитичні заняття, щоб бути у гармонії з Богом і суспільством», - закцентував у своїй проповіді о.Андрій.

Після Богослужіння отець Ігор Онишкевич освятив зошити, ручки, альбоми. Ці шкільні приладдя були роздані всім школярам та студентам. А згодом почався концерт, на якому молоді таланти нашої парафії виконували пісні, декламували вірші.

На сцені виступали Софійка Кухарчук, Юля Дмитровська, Дмитро Баб’юк та інші... Але найбільше запам’яталася Соломія Кучеренко, яка  продекламувала вірш «Любіть Україну».

На сцені також приємно здивувала глядачів  Соломія Коротушак, яка декламувала вірш - «Ми всі діти українські».

Чудово виступила з піснею «А у нас на Україні» Софійка Кайданович, крім того що вона гарно співала, вона ще й підтанцьовувала при цьому, що дуже гарно впливало на глядачів.

А далі ведуча запросила на сцену  студента четвертого курсу Медичного університету ім.Олександра Богомольця Юрія Мединського, який подарував парафіянам пісню «Виростеш ти, сину».

А завершила концерт Заслужена артистка України Анжела Вербицька, яка виконала дві пісні.

До речі, святковий концерт напрочуд вдало підготувала наша парафіянка Руслана Дмитровська.

Після концерту, отець Ігор подякував усім і запросив батьків записувати дітей до катехитичної школи.

Згодом дітей та школярів парох релігійної громади запросив до святкового столу.

Матеріал та фото Олега та Ігоря Качура, «Оранта»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/