Головна

Про Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року: «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом»

«Проголошення Доброї Новини всім людям, тобто євангелізація, ? це місія, яку доручив Церкві Господь Бог. Українська Греко-Католицька Церква, як невід’ємна частина Вселенської Церкви, також бере участь у цій місії», ? сказав у своєму вступному слові під час прес-конференції в УНІАН 5 жовтня 2011 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, розповідаючи про Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року.

За словами Предстоятеля УГКЦ, для виконання вищевказаної місії Церкви, єпископи вирішили якнайчіткіше визначити стратегію діяльності Церкви на наступні роки. Щоб полегшити втілення цього проекту та кращого відстеження його перебігу, було визначено період десять років: до 2020 року (включно).

«Під керівництвом місцевого єпископа, який є символом єдності в єпархії, основним компонентом у процесі євангелізації є парафія. Адже саме в парафії віруючі найчастіше вперше зустрічаються з Христом чи то через участь у Божественній Літургії в неділю, чи то через хрещення, весілля або похорон», ? сказав Глава УГКЦ, говорячи про причину головного акценту стратегії: жива парафія.

«Розвиток парафіяльної громади повинен бути нашим пріоритетом. Плекаючи та оживляючи парафії, ми тим самим плекаємо та оживляємо цілу Церкву», ? наголосив Блаженніший Святослав.

Синод Єпископів, за словами Предстоятеля УГКЦ, вирішив сконцентрувати зусилля усієї Церкви для розвитку живої парафії, яку названо «найкращим способом для досягнення цілей євангелізації». «Жива і відкрита парафія наближатиме до Христа як тих, хто практикує свою віру регулярно, так і тих, хто робить це рідко (на Різдво і Великдень), або й зовсім не робить», ? пояснив Блаженніший Святослав.

У Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року її автори перераховують такі складові живої парафії:

Провід – де священик, монашество і миряни працюють разом, будуючи парафію як місце зустрічі з живим Христом.

Літургія – де вірні моляться Богу і зростають в Його благодаті.

Катехизація – де вірні отримують знання про свою віру й Церкву.

Койнонія – де вірні будують спільноту.

Дияконія – де вірні йдуть за межі парафії служити іншим.

Місійність – де вірні євангелізують інших, запрошують їх до життя в Христі.

Тільки досягнувши і зреалізувавши кожну з цих складових, за словами Блаженнішого Святослава, Стратегія розвитку УГКЦ буде реалізована.

Як ми повідомляли раніше, Синод Єпископів УГКЦ, який відбувався у Бразилії 5 - 11 вересня затвердив Стратегію розвитку УГКЦ на період до 2020 року. Пригадуємо, що попередній Синод, який проходив у 2010 році у Львові, створив відповідну робочу групу, яка мала сформулювати бачення розвитку УГКЦ за наступні десять років. До цієї групи увійшли єпископи, які були уповноважені від імені всього Синоду представити таке бачення розвитку Церкви. Відтак була створена ще одна група, яка розробила відповідні механізми для досягнення цієї мети.

У світлі прийнятої Стратегії ієрархи та душпастирі скеровуватимуть свою увагу як на практикуючих членів Церкви (щоб дедалі більше залучати їх до місії Церкви), так і на тих, хто з різних причин віддалився від Церкви чи ще взагалі не мав нагоди пізнати Ісуса Христа.

Для втілення в життя прийнятої Стратегії розвитку УГКЦ Синод Єпископів визначив Робочу групу щодо її реалізації, яку очолив Владика Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський. А кожен єпархіальний єпископ призначить у своїй єпархії/екзархаті особу, яка увійде до складу Робочої групи та координуватиме втілення Стратегії УГКЦ в межах єпархії.

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/