Головна

Блаженніший Любомир закликав українців подбати про майбутнє без корупції

«Закон проти корупції може стати ефективним тільки тоді, коли члени нашого суспільства змалечку будуть виховані в дусі чесної поведінки». Про це Глава УГКЦ в 2001-2011 роках Блаженніший Любомир написав в опублікованій виданням «Українська правда» статті «Як побороти корупцію».

Аналізуючи значення Закону № 7487 від 7 квітня 2011 року «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні», Блаженніший Любомир зазначає, що це дуже важлива подія в житті нашого народу, щонайменше під двома оглядами: «По-перше, устами своїх представників у Верховній Раді наш народ заявив, що вважає корупцію, чи хабарництво, великим лихом, якого треба позбутися. По-друге, на підставі закону від 17 квітня 2010 року творяться похідні закони, згідно з якими можна карати порушників у цій ділянці, бо корупція ? це злочин, недотримання урядових повноважень задля власної користі», ? зазначається у статті.

Роздумуючи над питанням, наскільки ефективним є цей закон і чи може він усунути велике лихо, яке отруює життя суспільства в різних ділянках і стримує бажаний розвиток, Блаженніший Любомир звертає увагу на ситуацію в іншій сфері суспільного життя, яка може стати підставою для позитивної відповіді на поставлені запитання: «Перед Великодніми святами по радіо оголошували, що в одну із субот мешканці столиці та обласних центрів візьмуть участь у процесі прибирання вулиць своїх міст. На цю тему було сказано дуже багато, навіть звучала приблизна цифра громадян, які мали взяти участь в цьому заході.

На мою думку, ця справа була представлена як одноразове зусилля для приведення міста до гарного вигляду. Був відчутним брак якоїсь більш послідовної та тривалої розв’язки, яка б викорінювала погану звичку бездумно кидати сміття на вулицю», - наголошує духовний лідер греко-католиків.

«Кілька днів наші міста будуть чистими. А що після того? Люди знову кидатимуть папірці, бляшанки, недокурки та всяке інше сміття на вулицю і, правдоподібно, це "велике прибирання" треба буде періодично та безконечно повторювати», - зазначає Блаженніший Любомир і висловлює своє бачення того, як зробити такі прагнення чистоти системними: «Хотілося б почути, що батьки в родинах, вихователі в садочках, вчителі школах, наставники в різних організаціях привчають дітей підтримувати чистоту свого міста, викидати сміття в смітники. Адже добре виховані діти стануть сумлінними та відповідальними громадянами і не буде потреби виганяти на вулиці тисячі людей із мітлами в руках. Може, таке виховання проводиться (я не знаю), але чомусь про це не йшлося в тих велемовних програмах», - зауважує архиєпископ-емерит.

«Згадую про все це, бо гостро відчув брак розуміння потреби послідовного, хоч і довготермінового процесу виховання людей на чесних громадян, для яких дати чи брати хабар є майже немислимим», - пояснює аналогію Блаженніший Любомир. На думку автора, дуже важливий і потрібний закон проти корупції може стати справді ефективним тільки тоді, «коли члени нашого суспільства змалечку будуть виховані в дусі чесної та справедливої поведінки».

«Принагідно згадаю розповідь одного свого знайомого. За його словами, у школі вчителька недвозначно заявила другокласникам, що той, хто не принесе їй якогось даруночка (не менше як на 10 гривень), не дістане доброї оцінки», - пригадує Блаженніший Любомир і висловлює сумнів, що з того класу виростуть громадяни, які слухняно виконуватимуть Закон № 7487 на користь рідної держави.

«Чи у випадку чистоти вулиць, чи у випадку зловживання службовими обов’язками є однакова потреба, яку держава повинна відповідально вимагати від усіх вихователів. Тоді можна сподіватися не на швидку, політично сенсаційну, а на солідну і справді довготривалу розв’язку, якою будуть тішитися молоді та всі майбутні покоління», ? резюмує Блаженніший Любомир у статті на «Українській правді».

Нагадаємо, що 7 квітня 2011 року Верховна Рада України ухвалила в цілому закон № 7487 «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні». 12 травня до цього документа було внесено уточнення, а 23 травня він був скерований на підпис до Президента України.

Див. до теми: Звернення на Великий піст Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви «Про явище хабарництва в нашій країні та як його поборювати».

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/