Головна

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вкотре закликає Президента В.Януковича до діалогу

14 грудня відбулося позачергове засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Зустріч глав та повноважних представників конфесій проходила під головуванням Василя Райчинця, Старшого пресвітера Союзу вільних церков християн євангельської віри України, у приміщенні столичного храму Німецької євангелічно-лютеранської церкви, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники засідання розглянули комплекс питань державно-церковних відносин, актуальність яких викликана адміністративною реформою та податковими новаціями.

Глави Церков і релігійних організацій були одностайні у тому, що в Україні має існувати єдиний державний орган у справах релігій. Вони висловили занепокоєння тим, що ліквідація та розпорошення функцій Держкомнацрелігій серед інших органів виконавчої влади зашкодить суспільній злагоді та державно-церковному діалогу.

Як зауважив єпископ Євстратій (Зоря), представник УПЦ Київського Патріархату, таке рішення Глави держави відкриває шлях до внесення поспішних змін у Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації», які можуть зашкодити релігійній свободі та публічному діалогу конфесій з державою. Оскільки саме цим Законом передбачено функціонування державного органу у справах релігій з відповідними повноваженнями щодо проведення державної політики у сфері релігії та реєстрації релігійних організацій.

Думку єпископа продовжив Блаженніший Любомир, Глава Української Греко-Католицької Церкви. Він зауважив, що в державі має існувати механізм державно-церковних відносин, який би забезпечував постійний діалог конфесій з керівництвом країни з актуальних питань. За його словами, у зв’язку з ліквідацією Держкомнацрелігій вести цей діалог буде складніше, адже навіть при ухваленні такого важливого рішення не було проведено попередніх консультацій з конфесіями.

У свою чергу Яків Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України, запропонував Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій сформулювати конкретні пропозиції в цьому контексті, які обговорити з відповідальними особами в Адміністрації Президента України з метою знайдення оптимальних і взаємоприйнятних рішень нагальних державно-конфесійних викликів.

За наслідками обговорення Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій одностайно ухвалила звернення до Президента В.Януковича з проханням відновити в Україні роботу державного органу у справах релігій. На думку Ради, прийнятним варіантом в контексті адміністративної реформи було б утворення Державної служби національностей та релігій – із повноваженнями щодо реєстрації релігійних організацій та усіма іншими функціями, передбаченими статтею 30 чинного Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Коментуючи інформацію представника Держкомнацрелігій про розробку нової редакції Закону про свободу совісті, президент Українського біблійного товариства Григорій Комендант запропонував не змінювати чинний Закон, щоб зберегти свободу віросповідання та наявний на сьогодні баланс у міжконфесійних відносинах.

Також глави та представники конфесій висловили занепокоєння у зв’язку з ініціативою Глави держави ліквідувати Національну експерту комісію України з питань захисту суспільної моралі.

Зі свого боку Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила підтримку діяльності НЕК з питань захисту суспільної моралі. У зв’язку з цим Секретаріат Ради підготує спеціальне звернення відносно необхідності збереження як цієї Комісії, так і чинного Закону України «Про захист суспільної моралі» з можливістю його вдосконалення.

Окрім цього, учасники засідання проаналізували новації Податкового кодексу України, які запроваджують підстави для оподаткування добровільних пожертв віруючих, що надходять до релігійних організацій.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулась до Президента України з проханням у порядку законодавчої ініціативи внести на розгляд парламенту законопроект про внесення змін до статті 157 Податкового кодексу, якими вилучити релігійні організації зі сфери дії абзацу першого п. 157.11 Кодексу.

У позачерговому засіданні ВРЦіРО взяли учать глави та повноважні представники:

 • Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом),
 • Української Православної Церкви Київського Патріархату,
 • Української Греко-Католицької Церкви,
 • Української Автокефальної Православної Церкви,
 • Римсько-Католицької Церкви в Україні,
 • Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн – баптистів,
 • Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п'ятидесятників,
 • Церкви адвентистів сьомого дня,
 • Української Християнської Євангельської Церкви,
 • Союзу вільних церков християн євангельської віри України,
 • Української Лютеранської Церкви,
 • Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України,
 • Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви,
 • Об'єднання іудейських релігійних організацій України,
 • Українського біблійного товариства.

 

Довідка ІРС. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій плідно працює вже протягом майже 15 років. Представлені у Раді конфесії загалом об’єднують понад 95% усієї релігійної мережі України.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


 • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/