Головна

Слухаємо вухами, але слухати потрібно і серцем, ? Глава УГКЦ

«Люди дуже терплять, коли нема нікого, хто хотів би їх вислухати. Інколи є люди, які почуваються дуже нещасливими. Але коли приходить той, хто готовий послухати, нічого великого не зробити – вислухати, це може бути зворотній момент в житті людини», ? сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, говорячи про тему IV Cуспільних днів УГКЦ: «На початку було Слово: комунікація у ХХІ столітті». Цьогорічні Суспільні дні розпочалися у Києві 7 листопада. Крім столиці, вони пройдуть у шести обласних містах України: Житомирі, Харкові, Одесі, Херсоні, Кіровограді та Луцьку.

Унікальним заходом у неділю, 7 листопада, стало відкриття вуличної виставки європейських художників «Очима бідних», яку розташовано у парку ім. Тараса Шевченка, навпроти головного корпусу Київського національного університету. Відкриваючи виставку, Глава УГКЦ сказав: «Говорити можна в різні способи: говорити можна устами, говорити можна жестами, говорити можна образами. Як бачите, перед вами є виставка, в якій хтось звертається до нас не устами, але через мистецьку роботу і хоче нам сказати: слухай, подивися, як я бачу світ, в якому живу. Одне слово, хоче нам щось переказати, а ми, зі свого боку, повинні не тільки дивитися, але придивлятися, прислухатися до того, що нам переказують ці зображення, чи взагалі наші ближні, серед яких ми живемо, з якими ми зустрічаємося».

Виставка була вперше організована Конференцією європейських комісій «Справедливість і мир» під час спільної акції боротьби з бідністю. Акція присвячена підтримці прийнятих світовою спільнотою «Цілей розвитку тисячоліття» (зокрема, зменшенням до 2015 року бідності удвічі). Поділитися своїм баченням бідності митців своєї країни запросили 32 європейські комісії – від Англії до України і від Швеції до Мальти. Вперше презентація виставки відбулася на початку 2009 року у фойє Ради Європи у Страсбурзі.

У роботах – а це картини, скульптури, фото – зображено голод, усамітнення, відчай, і, поряд з цим, ознаки надії. Зображено складність бідності, людського багатства, потреби бідних, а також різні підходи до цієї теми у європейських спільнотах. «В Україні та у світі переважає тенденція замовчувати бідність. Демонструючи виставку у столиці України у рамках ІV Суспільних днів УГКЦ, ми хочемо надати голос тим, до кого рідко прислухаються», ? пояснюють організатор виставки.

Виставку «Очима бідних: відчиніть мені врата справедливості» можна оглянути до неділі, 14 листопада.

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/