Молодіжна проща до Вишгорода
Понеділок, 13 вересня 2010, 18:46
Щороку у вересні місяці відбувається молодіжна проща до Вишгорода. Цього року проща збільшила свої масштаби, адже крім пішої прощі була також і велопроща. Велопроща брала свій початок у місті Ірпінь і 20 велопрочан мали подолати
Проща до Вишгорода – це моя перша піша проща (у Вишгород також). З перших хвилин прощі відчувалася тепла, дружня, радісна атмосфера. Хоч дорога неблизька, та молитвою і піснею на вустах подолали ми її легко.
Прийшовши на місце, я побачила величний собор, який оповила якась незбагненна тиша природи: дерев, трави, польових квітів, а безхмарне небо яскраве сонце, проміння якого відбивалось від золотих куполів, опромінювало його, і наче, підносило ввись.
Після подячної молитви в храмі ми розтаборувалися, пообідали смачною їжею, приготовленою вишгородською парафією, розклали презентаційний плакат нашої спільноти і пішли на Божественну Літургію. Опісля були нічні чування, хресний хід вулицями міста зі свічками, що створювало надзвичайне духовне піднесення. Продовжили програму молитовні чування у храмі (повечір’я, катехиза "Сенс прощення"), які закінчилися обрядом взаємопрощення,а далі за програмою прощі була ватра. Усі дружньо грілися в колі біля ватри співаючи релігійних народних пісень, тепло яких зігрівало душі присутніх.
В неділю багато прочан прокинулися під милозвучний спів семінаристів із львівської семінарії "Вставайте, люди". О 8:30 розпочалася Велика Утрення, одразу після якої ми радісно зустріли архиєрея владику Йосипа Міляна, котрий разом з іншими священниками очолив святкову Літургію, по закінченні якої освятили воду. В полудень розпочався святковий концерт, на якому прославляли Бога піснями дрогобицький гурт «Qua.vadis»,Тарас.Курчак.
Повертаючись до Києва ми радісно ділилися враженнями. Особисто у мене вони незабутні, згадуючи про ці чудові , благословенні Богом два дні , у мене з‘являється усмішка якесь особливе піднесення тому, що я збагатилася духовно, дізналася багато нового про історію собору та ікону Вишгородської Богородиці, знайшла багато нових друзів та ще більше укріпилася у вірі.
Матеріал Надії Штогрин, фотографії Ярослава Павлюка, «Оранта»
Розмалюй планету.
Малювання екологічної картини вперше об’єднала прочан Київщини.
12 вересня, у неділю о 12:00 біля собору Вишгородської Богородиці (м. Вишгород), Українська Греко-Католицька Церква символічною арт-акцією „Розмалюй планету” завершила прощу київської Архиєпархії до Вишгорода. За задумом організаторів, греко-католики та всі бажаючі зможуть разом намалювати велику карту Землі, як подяку Богові за сотворення світу та дар життя.
Акція „Розмалюй планету” є одним із заходів в рамках святкування греко-католиками щорічного Екологічного „Дня Творця”. День Творця є відповіддю християнських церков Європи на світові екологічні проблеми. Організатори акції підкреслюють, що таким чином хочуть подякувати Богу за життя на планеті Земля і привернути увагу до екологічних проблем.
„Бог сотворив людину, і дав їй завдання дбати про природу, яка нас оточує, про звірів, які населяють планету, та дбати зовсім не означає мати владу нищити і руйнувати все навколо, як це неодноразово траплялось в історії людства. Сучасні екологічні проблеми не обмежуються до індивідуальних регіонів або країн. Навпаки, вони мають більший, а іноді навіть глобальний вимір, наприклад забруднення води чи зміна клімату, викликані вирубуванням лісу або інцидентами в атомних установах” – зазначає організатор, Голова патріаршої Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами о. д-р. Ігор Шабан.
Кожен бажаючий під керівництвом відомих художників зможе зробити свій вклад у велетенську карту Землі. „Дуже важливо щоб кожна людина змогла переосмислити власну відповідальність за життя на планеті” – зазначає о. Ігор.