Головна

Відбулася Всеукраїнська проща до Зарваниці

18.07.2010Президент Єпископської Конференції Італії, архиєпископ і митрополит Генуї Анжело кардинал Баньяско (Angello Bagnasco) та Апостольський нунцій в Україні Іван Юркович взяли участь у Всеукраїнській прощі до Марійського духовного центру Зарваниця, що відбулася 17-18 липня. На чудотворному місці почесних гостей вітав блаженніший Любомир кардинал Гузар, глава УГКЦ, владика Василій Семенюк, єпарх Тернопільсько-Зборівський, 14 єпископів УГКЦ, священики та вірні. У паломництві, присвяченому року монашого покликання, взяли участь понад 80 тисяч прочан з різних областей України та закордону.

17 липня

Зустріч кардинала Анжело Баньяско біля парафіяльної церкви. Високодостойний гість молився перед іконою Матері Божої Зарваницької, опісля уділив благословення українській молоді.

18.07.2010b

Преосвященний владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду Єпископів УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Опісля відбувся похід зі свічками від парафіяльної церкви до монументальної скульптури Матері Божої Зарваницької. Архиєпископ Анжело привітав паломників від імені Святішого Отця та єпископів Італії.

18.07.2010e

Відтак відбулися освячення води, духовний концерт на Співочому полі, Хресна дорога та нічні чування.

18 липня

Від Собору Матері Божої Зарваницької до подіуму на чудотворному місці відбувся похід єпископів і священиків. Преосвященний владика Василій Семенюк, єпарх Тернопільсько-Зборівський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

У зверненні до вірних блаженніший Любомир дякував Анжело кардиналу Баньяско та всім єпископам Римо-Католицької Церкви Італії за духовну опіку та допомогу українським заробітчанам. Підкреслюючи важливість Року монашого покликання, глава УГКЦ висловив вдячність богопосвяченим особам за молитву, піст та любов, з якою вони здійснюють своє служіння у Церкві: “Ви підтримуєте Україну молитвою, ваше служіння освячує церковну спільноту та український народ, воно є неоціненним вкладом у розбудові духовності нашої нації".

18.07.2010k

Вкінці Літургії високопреосвященний архиєпископ Анжело звернувся до духовенства та вірних УГКЦ із пастирським словом. "Молимося за вас та підтримуємо вас з вдячністю за приклад, який даєте у свідченні віри і любові до Ісуса Христа і до святої Матері Церкви, яка має в особі наступника святого Петра видимий знак і фундамент єдності, - зазначив проповідник. - Я вшановую Українську Церкву і її славну історію та молюсь до Пресвятої Діви Марії, щоб ви залишалися вірними цій традиції". Анжело кардинал Баньяско висловив братерські вітання духовенству та вірним Православної Церкви: "Єдиний Господь і Учитель нехай допоможе нам з вірою іти шляхом до сопричастя і єдності, щоб світ вірив у любов Христа".

У паломництві взяли участь представники влади, громадських та політичних організацій. Владика Василій Семенюк дякував голові Тернопільської облдержадміністрації п. Михайлу Цимбалюку за допомогу в організації прощі. На Всеукраїнській прощі також були присутні голова Івано-Франківської облдержадміністрації п. Михайло Вишиванюк та голова Львівської облдержадміністрації п. Василь Горбаль.

Вкінці відбулося освячення води, а церковні ієрархи уділили прочанам благословення.

о. Олег ХАРИШИН,

прес-секретар

за матеріалами: http://www.tze.org.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/