Головна

«Ми сьогодні чуємо, бачимо і переживаємо животворну Божу любов, яка є жертовною до повної самовіддачі»

94174184641953_nСьогодні з хреста, навіть у бездиханному тілі, Христос каже: «Доню, синку, є Хтось, хто тебе любить». Ця фраза, що Бог мене любить, сьогодні особливо відчувається. Христос з хреста каже, що Бог тебе любить. Він не питає: ти відмінник чи двієчник, багато постив чи забув. Він не питає, яким ти є. Він тебе любить, бо Він є таким, Він є любов’ю. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Велику п’ятницю.

«Сьогодні пасхальний шлях Великодньої п’ятниці привів нас на Голготу. І ми разом з Богородицею і улюбленим учнем Христа Іваном побачили на хресті бездиханне тіло нашого Спасителя. Разом з Богородицею ми зняли це живоносне нетлінне тіло з хресного дерева. Ми разом творили живу ікону похорону нашого Спасителя. Цю плащаницю, яку оспівує сьогодні Христова Церква, з тілом Христовим ми щойно поклали до нового гробу», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав замислився над тим, чому Спаситель пішов аж на таку велику жертву. Відповіддю на це питання є слова Христові: «Так Бог полюбив світ, що віддав свого Сина єдинородного, щоб кожен, хто в Нього вірує, не загинув, але мав життя вічне» (Ів. 3, 16).

«Там, на Голготі, на хресті, Бог до кінця відкрив людині своє серце, обличчя, лоно і до кінця сказав людині, ким Він є, ким Він є для мене і для вас: Бог є любов!» – сказав Глава Церкви.

За його словами, тим, що Христос віддав своє життя за своїх ворогів і молився про прощення для них, Він об’явив вічну Божественну любов до людини, яка, як написано у Святому Писанні, не чваниться, не шукає свого, яка все перетерпить, яка ніколи не переминає.

Відтак Предстоятель пояснив зміст Христових слів на хресті «Боже мій, Боже мій, чому ти мене покинув?». Вимовляючи ці слова, Ісус став устами грішного людства, яке, будучи відокремленим від Божої любові, волає про спасенну вічну Любов.

«Ми сьогодні по-особливому чуємо ці Христові слова на хресті, бо самотність сучасної людини в обставинах нових карантинних обмежень є настільки гострою, що, мабуть, кожен із нас часом відчуває це глибоке питання: чи Ти, Боже, забув про мене?», – зауважив Глава Церкви.

Христос, виявляючи на хресті безмежну любов Бога до людини, не побоявся того, що люди можуть її не сприйняти, чи навіть відкинути.

«Той, хто любить, стає вразливим. Бо, відкриваючи глибину своєї душі перед іншою людиною, наражається на те, що інші можуть плюнути йому в душу, вдарити його в обличчя, посміятися з його любові, не прийняти – ані любові, ані жертви», – сказав Блаженніший Святослав.

Під час страстей Христових Його обдерли з останнього одягу і людської гідності, скаравши ганебною смертю. Проте Він і тоді любив тих, хто Його розпинав, ба більше, рятував їх. Зокрема, бачимо яскравий приклад сотника – той, хто розпинав Ісуса, згодом у Нього повірив, відтак був спасенний.

«Та Божа любов нехай сьогодні усіх нас животворить. Хай дасть нам свідомість, що за мої гріхи заплачено найвищу ціну», – побажав Глава Церкви, додавши, що наше покарання Хтось узяв на себе і нам сьогодні відкриті небеса. Таємне богоспілкування свідчить про те, що відстань між Богом і людиною зникла. Людина тепер має відкритий доступ до спілкування з живим Богом.

«Ми сьогодні склали нашого Спасителя до гробу. Тоді в Єрусалимі багато хто хотів, щоб це було остаточним кінцем історії про Христа. Тому його так ретельно запечатали. Хотіли, щоб історія про жертовну Божу любов була історією про невдачу любові. Прагнули переконати, що не варто любити людину, злу, грішну, порочну. Вона не достойна любові іншої людини, не те що Бога. Але ми побачимо, що історія про Христа не закінчується в цьому новому гробі. Ми сьогодні співаємо разом з єрусалимським плачем: "Поклоняюся, оспівую страсті Твої, Христе, оспівую Твій похорон з Воскресінням і кажу: Господи, слава Тобі"», – сказав на завершення духовний лідер греко-католиків.

Департамент інформації УГКЦ

https://www.youtube.com/watch?v=1CzXHYPPFJ8

Джерело: http://news.ugcc.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/