Головна

Церква і суспільство потребують людей похилого віку

456cropped.750.422Духовність людей похилого віку важлива для подальшого існування Церкви та всього суспільства. Саме тому Вселенський Архиєрей встановив Всесвітній день бабусь і дідусів. На цьому наголошує Президент Папської академії «За життя» архиєпископ Вінченцо Палья в інтерв’ю для Радіо Ватикану.

Новий Всесвітній день, присвячений бабусям, дідусям та всім літнім людям, який щороку відзначатиметься в четверту неділю липня, є подарунком Папи Франциска для Церкви та суспільства. На цьому в інтерв’ю для Радіо Ватикану наголосив Президент Папської академії «За життя» архиєпископ Вінченцо Палья, зауважуючи, що над встановленням цього дня Святіший Отець працював впродовж декількох років. Він додав, що, встановлюючий цей день, Папа хотів вказати на глибокий зміст четвертої заповіді «Шануй батька твого та матір твою». Цю заповідь, як зауважив ієрарх, зазвичай, пояснюють лише маленьким дітям, але, насправді, діти повинні шанувати своїх батьків, коли ті старіють. «Якщо ми це зрозуміємо, то це допоможе нам плекати сумління, яке, на мою думку, до цього часу було дуже послабленим», – додав він.

Подарунок усьому суспільству

Всесвітній день бабусь і дідусів є подарунком для суспільства загалом, адже він нагадуватиме, наскільки старше покоління є цінним для суспільства. Сьогодні, вперше в історії, чотири покоління живуть разом одночасно. Як зауважив архиєпископ Палья, раніше також були літні люди, але вони не були такими численними. Сьогодні завдяки науковим досягненням та кращому медичному обслуговуванню тривалість життя продовжилася. «Проблема полягає в тому, що тепер ми не знаємо, як ставитися до старості. Це ніби величезна чотириповерхова будівля без сходів і ліфтів. Перехід та доступ до окремих поверхів утруднений. Це добре відома проблема стосунків між поколіннями, яких, на жаль, дуже бракує в сучасному суспільстві», – підкреслив він, додаючи, що пандемія показала уразливість людей похилого віку.

Найвища ціна пандемії

Люди похилого віку заплатили найвищу ціну за пандемію. На сьогоднішній день понад два мільйони людей у віці старше 75 років померли внаслідок пандемії. «Це вказує на глибоку суперечливість суспільства, яке не здатне піклуватися, захищати та рятувати одне з найважливіших поколінь, а саме людей похилого віку, – зазначив на завершення Президент Папської академії «За життя». – Це пов’язано з тим, що багато з цих літніх людей живуть у закладах, які є непридатними для них. Багато з них – самотні й покинуті, і це стосується не лише Італії».

Світлана Духович – Ватикан

Джерело: https://www.vaticannews.va/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/