Головна

5 цікавих фактів про просфору

1-13Просфора – богослужбовий хліб, який використовується під час Літургії для Євхаристії, та для поминання під час проскомидії живих і спочилих. Випікається з пшеничного борошна, води і солі.

На просфорі розміщується зображення хреста з написом ІС.ХС.– НІ.КА. (Ісус Христос – Переможець), а також зображення Пресвятої Богородиці.

На символ двох природ Спасителя – Божественної і Людської – просфори роблять з двох половинок. Без цього літургійного хліба священик не може служити Божественної літургії.

Просфора перекладається з грецької, як «приношення». У стародавній Церкві хліб для здійснення Літургії приносили, як свій дар Богові ті, хто приходив в храм в недільний день для участі в Літургії, тобто всі християни громади.

Просфора зображує хліб Таємної Вечері, який Христос розділив між своїми учнями: І, взявши хліб і вчинивши подяку, розломив і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається; Це чиніть на спомин про Мене (Лк 22:19). Так було встановлено таїнство Євхаристії, де християни під виглядом хліба і вина споживають Тіло і Кров Спасителя і стають єдині з Ним. Участь в цьому таїнстві – необхідна умова перебування в Церкві для кожного християнина.

Просфора, яка подається після Літургії, є святинею і її дозволяється благоговійно споживати віруючим перед споживанням їжі.

Джерело: фб-сторінка протоієрея Івана Назарика

https://velychlviv.com/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/