Моральна підтримка пенітенціарного службовця
Вівторок, 05 листопада 2019, 12:23
Слово душпастиря персоналу перед виконанням служби є вкрай важливе.
Під час шикування персоналу, який заступає на чергування 04 жовтня 2019 року відбулося молитовне впровадження і благословення на службовий тиждень чергової зміни ДКВС.
Душпастирі на принципі ротації щотижня відвідують персонал для мотиваційного спонукання службовців бути здатними до виконання своїх обов'язків згідно закону у несприятливих умовах несення служби. Адже, наприклад, патрульна поліція має доволі обмежений час, пов'язаний з безпосереднім ризиком у процесі затримання і конвоювання злочинця, утримання його під вартою в ізоляторі тимчасового тримання.
Пенітенціарні службовці виконують свої обов'язки у системі, яка пов'язана з постійним перебуванням у замкненому середовищі, де існують численні виклики й ризики впливу криміналітету, також високі моральні стандарти з боку законодавства щодо дотримання прав людини та спокуси щодо порушення меж своїх повноважень самим характером утримуваних під вартою, а також певною владою над людьми, які опинились в місці ізоляції.
Окрім того фактор неналежного фінансування системи, маргінального статусу професії пенітенціарія в очах влади, кадрова криза збільшують навантаження на людину, що взяла на себе обов'язки службовця ДКВС.
Пастирська опіка персоналу є сьогодні одним з небагатьох чинників моральної підтримки службовця виконувати важливу правоохоронну місію для добра суспільства і держави. Душпастирі є також найбільш автентичними джерелами розуміння проблем здійснення в нашій країні державної пенітенціарної політики та помічниками у звершенні пенітенціарної реформи. В'язничне капеланство є потужним каталізатором позитивних змін.
священик Костянтин Пантелей, заступник Голови Душпастирської ради при Міністерстві юстиції України
https://prison-pastoral.blogspot.com/