Головна

Дні Преподобної Матері Йосафати. Початок був звичайний… Йосафата насамперед була дитиною.

61498Ти сотворив моє нутро, ти мене виткав в утробі матері моєї. Хвалю тебе, що сотворив мене так дивно: діла твої предивні, ти душу мою знаєш вельми добре. Псалом 139, 13-14

Надворі стояла пізня осінь 1869 року. Це було 20 листопада, саме п’ятниця. Ніхто не пам’ятає яка тоді була погода: дощова чи сонячна, можливо, вже й сніжком припорошувало, - а в родині Якова та Ксенії це був справді сонячний, теплий і дуже радісний день. У сім’ї на світ народилася ще одна донечка, якраз перед днем Святого Архистратига Михаїла, тому вирішили, що її хресне ім’я буде Михайлина. Ніхто не знав, ким виросте дівчинка,  але всі дуже тішилися, що на землі появилася ще одна людина – дарунок Творця та вияв Його благословення.

Михайлина народилась у багатодітній сім’ї. Сестра Анна, трішки старша від Михайлинки, була її доброю товаришкою. Вони любило разом проводити час у забавах: діти уявляли себе пустельниками і їли корінці трав. Із дитячих літ батьки зауважили любов дочки до самотності та молитви.

У 6 років її віддали до школи Святого Антонія, яку провадили сестри-феліціянки. Йосафата зростала подібно до юнака Ісуса: літами, мудрістю і ласкою в Бога та людей. Знала, що у храмі завжди перебуває Христос  у Святих Тайнах під видом хліба і вина, тому, дорослішаючи, вона спрямовувала свої кроки саме туди – до Божого дому.

Швидко промайнули роки навчання. Дівчинка з відзнакою закінчила обов’язкову школу. Батьки Михайлини не змогли забезпечити своїм дітям навчання  у вищій школі, та Бог може навіть втрату перетворити на щасливу знахідку. Потрібно завжди пам’ятати, що Господь допускає навіть скрутні події  нашого життя для нашого ж добра. «Пр ведному все співдіє на добро», - каже Святе Письмо. Отож Михайлина пішла працювати на фабрику скла, щоб  хоч трішки матеріально допомогти багатодітній родині.

Ти радою твоєю мене вестимеш, і потім приймеш мене у славу. Псалом 73:24

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/