Головна

Чому слід ходити пішки: 9 аргументів Джерело: CREDO

546465Всі лікарі та спортивні експерти сходяться на думці, що ходьба — найбільш безпечний вид фізичної активності для будь-кого.

Вона доволі ефективна, аби тримати під контролем вагу та запобігати хворобам. Вона ідеальна для того, аби «розвантажити» мозок та подумати про своє, помилуватися навколишньою природою, якщо ви прогулюєтесь парком чи заповідником. А якщо у навушниках ще й звучить улюблений трек, вона легко перетвориться на тотальне задоволення.

Ходьба є абсолютно безкоштовна і нею можна займатися будь-коли та будь-де. Вона не потребує спеціального одягу, обладнання, тренажерів, килимків, гантель тощо.

Прогулянки пішки знижують рівень зайвої ваги

Люди, що ходять на роботу пішки, менш імовірно матимуть проблеми із зайвою вагою. Останнє дослідження стверджує, що навіть якщо ходити по 20 хвилин на день, можна знизитиризик передчасної смерті на 30%. А 30 хвилин щоденної ходьби спалюють близько 150 калорій.

Ходьба запобігає діабету

Ходьба допомагає врегулювати рівень цукру в крові та тримає рівень інсуліну на низькому рівні. Ходьба протягом 15-ти хвилин на день після кожного прийому їжі, так само ефективна як і 45-ти хвилинна прогулянка на день. Це на той випадок, якщо вас лякають довгі маршрути та часові відрізки.

Ходьба корисна для серця

Всім відомо, що у рейтингу найкорисніших вправ, біг краще ніж ходьба, правда? Але це не обов'язково, якщо йдеться про серцево-судинні захворювання.

Одне із досліджень, проведене у 2013-ому році показало, що «ходуни», які долають ті самі відстані, що й «бігуни», можуть насолодитися зниженням високого кров'яного тиску, зниженням рівня холестерину та зменшити ризик захворіти на ішемічну хворобу серця. Крім того, якщо ви ходите у високому темпі, під час якого комфортно говорити, але уже важко співати, ваше серце працюватиме у оптимальному режимі.

Ходьба підходить для кожного

Ви вагітні? Страждаєте від ожиріння? Маєте артрит? Ходіння – м'який вид фізичної активності для більшості людей, кажуть лікарі. Крім того, вона допоможе полегшити біль від хронічної хвороби, навіть якщо ви тільки почали займатися нею і проходите лише 2 хвилини на день.

Ходьба піднімає настрій та захищає від стресів та тривоги

Рухи тілом – відомий спосіб вивільнення ендорфінів, набору, що складається із хімічних речовин, відповідальних за гарне самопочуття, які пригнічують больові рецептори мозку та дарують відчуття щастя та ейфорії.

Ось чому фізичні вправи загалом та ходьба зокрема, рекомендуються, аби полегшити симптоми легкої та помірної депресії. У 2005-ому році дослідження показало, що ходьба протягом 35-ти хвилин п'ять разів на тиждень, або 60 хвилин тричі на тиждень, мали гарний вплив на симптоми м'якої та помірної депресії.

Ходьба допоможе краще спати вночі

Тревел-експерти радять гуляти новим містом у день прибуття. Сонячне світло додасть гормону мелатоніну, який в свою чергу, збільшує відчуття сонливості.

Ходьба доступна і зручна

Тут не треба купувати абонемент до спортивної зали, модний спортивний одяг. Вам також не потрібно вчитися ходити. Достатньо купити пару зручного взуття. Якісь іграшки, лічильники кроків, навушники і музичні плеєри – не обов'язкові, але можуть зробити прогулянку менш виснажливою.

Ходьба познайомить вас із сусідами

Якщо вже сьогодні ви прогуляєтесь навколо власного будинку, вас здивує кількість дружніх облич, які ви зустрінете.

Ходьба дасть можливість помилуватися птахами й метеликами

Як прекрасно вийти на вулицю та опинитися наодинці з природою. Зверніть увагу на деталі, потіштеся від пташиного співу та насолодіться різнобарв'ям метеликів.

Як відомо, нещодавнє дослідження, проведене експертами галузі охорони здоров'я свідчить, що фізичні вправи можуть сповільнити старіння та збільшити середню тривалість життя. Вправи несуть переваги, незалежно від віку чи стану людини. Кожній рекомендується принаймні 20-25 хвилин ходьби на день, «змішуючи» її із швидкою ходьбою чи повільним бігом.

А ще одне дослідження, опубліковане виданням The Guardian каже, що інтенсивні, довготривалі вправи перевантажують процес захисту організму від запалень, тимчасово ставлячи під загрозу його здатність захищати себе.

Вчені виявили, що фізичні вправи, насправді, стимулюють потужний анти-запальний процес, головну частину «вбудованого» в тіло лікувального процесу організму.

А регулярні фізичні вправи помірної інтенсивності можуть боротися із слабо вираженими запаленнями, що лежать в основі багатьох хронічних захворювань, в тому числі діабету, серцево-судинних захворювань, деменції, різних видів раку та депресії.

За матеріалами: Українська правда.Життя

Фото: Manny Valdes

Джерело: CREDO

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/