Головна

Папа: Христова Кров повертає нам гідність

Пам’ятати про ціну нашого відкуплення закликав Папа Франциск під час урочистості Божого Тіла, 4 червня.

Нагадаємо, урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христа у Католицькій Церкві відзначається у четвер другого тижня після П’ятидесятниці. У багатьох країнах, зокрема й в Україні, свято переноситься на неділю. Проте у Ватикані урочистість завжди відзначається в четвер.

Цього дня Святіший Отець відправив Служубу Божу на площі перед базилікою Святого Йоана на Латерані.

Під час Останньої Вечері Ісус Христос дарує нам Своє Тіло і Кров під видами хліба та вина, щоб залишити нам спомин про Свою жертву невичерпної любові, — сказав Папа під час проповіді.Це  стало для апостолів тим необхідним багажем, який уможливив їм пройти визначений для них історичний шлях та поширити Боже Царство на ввесь світ. Дар, який Христос зробив для них,  добровільно віддаючи своє життя на хресті, стане для них світлом і силою. І цей Хліб життя дійшов аж до нас! Ніколи не закінчується здивування Церкви перед цією реальністю! А це здивування, у свою чергу, живить контемпляцію, адорацію та спомин.

Єпископ Рима вказав на небезпеку, яка чигає на християн: роз’єднання та приниження. Ми роз’єднуємося тоді, коли стаємо неслухняними на Боже Слово, коли не живемо у братерстві між собою, коли суперничаємо одні з одними, щоб зайняти перші місця, коли не знаходимо сміливості, щоб свідчити милосердну любов, коли не вміємо запропонувати іншим надію. Папа наголосив: «Пресвята Євхаристія дозволяє нам не роз’єднуватися, адже є вузлом єднання, довершенням Союзу, живим знаком любові Христа, Який упокорився і принизився, щоб ми залишились у єдності». Беручи участь у Пресвятій Євхаристії і живлячись нею, ми вступаємо на шлях, який не допускає поділів. Христос, присутній серед нас під видами хліба та вина, вимагає від нас, щоб сила любові долала всякі поділи і, в той же час, стала єднанням також із найубогішими, підтримкою для слабких, братньою увагою до тих, які потребують нашої допомоги й підтримки у щоденному житті та є у небезпеці втратити віру.

А роз’яснюючи небезпеку «приниження», Папа наголосив, що це означає применшувати християнську гідність. Це стається тоді, коли ми дозволяємо, щоб до нас доторкнулись різні ідолопоклонства нашого часу: показовість, консумізм, егоцентризм, конкурентність, нахабство, небажання визнати свої помилки і потребу в інших людях. Усе це, за словами Вселенського Архиєрея, принижує християнина, робить нас літеплими, обмеженими християнами, а навіть – поганами.

Спаситель пролив Свою Кров на хресті як ціну за те, щоб ми були обмиті від усіх гріхів, щоб ми не принижували нашу християнську гідність, щоб ми дивились на Нього, щоб черпали із Нього як із невичерпного джерела, і, таким чином, уникнули небезпеки зіпсуття. Кров Христа Ісуса перемінить нас: ми завжди залишаємося бідними грішниками, але Його Найсвятіша Кров визволить нас від наших гріхів та поверне нам нашу гідність, визволить нас від зіпсуття. «Таким чином, Пресвята Євхаристія актуалізує Союз, який нас освячує, очищає та єднає нас у подиву гідному сопричасті з Богом, – підкреслив Святіший Отець, додаючи, що Пресвята Євхаристія не є нагородою для добрих, але «силою для слабких, для грішних», яка дозволяє крокувати вперед дорогою християнського життя.

На закінчення проповіді Папа заохотив усіх до участі у Пресвятій Євхаристії, кажучи: «І не забуваймо: Щоб не роз’єднуватись, споживайте цей вузол єднання; а щоб не принижуватись, пийте ціну вашого відкуплення».

Джерело CREDO

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/