Головна

«Синод – це не парламент, а зіставлення думок пастирів»

Синод – це не парламент, де змагаються різні фракції, а зіставлення думок після довгої підготовки.

Завершивши цикл повчань про Церкву, Святіший Отець розпочав новий, присвячений сім’ї, і цього разу розповів про перебіг роботи ІІІ Надзвичайної асамблеї Синоду Єпископів, що відбувалася у Ватикані в жовтні на тему «Виклики душпастирства сім’ї в контексті євангелізації». Адже, за його словами, важливо пригадати те, як вона відбувалася та про її результати.

Насамперед, Глава Католицької Церкви відзначив важливість роботи засобів суспільної комунікації, оскільки в суспільстві панували великі очікування та увага. «Але часто, – додав він, – спосіб бачення ЗМІ мав певною мірою характер спортивних чи політичних репортажів: часто говорилося про дві команди, за і проти, консерваторів та прогресистів. Сьогодні хочу розповісти вам, чим саме був Синод».

Папа пригадав, що він попросив отців Синоду промовляти з готовністю та сміливістю та слухати зі смиренням. «На Синоді, – зауважив він, – не було попередньої цензури. Кожен міг, навіть більше, повинен був сказати те, що лежало на серці, те, що він щиро думав». Очевидно, що це спричинилося до дебатів, але дискусія «не є чимось поганим», якщо вона відбувається «зі смиренням та в дусі служіння». За словами Єпископа Рима, «наставлення слухання, яке мали отці Синоду, було повчальним». «Це був час, – додав він, – великої свободи, в якій кожен виклав свою думку, щиро та з довір’ям». І жодна з промов «не піддавала сумнівам фундаментальних істин святого таїнства Подружжя, тобто нерозривності, єдності, вірності та відкритості на життя».

Далі Святіший Отець розповів, що всі доповіді, які були підготовані на основі робочого документа, були підсумовані у доповіді після дискусій, яка є своєрідною чернеткою для підсумкових документів. Дискусії над цим підсумком відбувалися у малих групах, розподілених за мовною ознакою, які підготували свої зауваження, що були оприлюднені з метою забезпечення «прозорості». Далі окрема комісія, на основі цих напрацювань, підготувала кінцевий Синодальний звіт та Синодальне послання.

«Таким був перебіг синодального зібрання», – зауважив Єпископ Рима, додаючи, що «все відбувалося “cum Petro et sub Petro”, тобто, в присутності Папи, що є запорукою свободи, довір’я та ортодоксії». А завершилося все промовою Святішого Отця. «Отож, офіційними документами Синоду є три: кінцеве послання, Синодальний звіт та підсумкова промова Папи. Інших не існує», – наголосив Наступник святого Петра, додаючи, що кінцевий звіт, який є підсумком праці попереднього синодального зібрання, став основою для приготування наступної асамблеї.

Окрему увагу Папа звернув на те, що «Синод не є парламентом», у якому зібралися представники кожної помісної Церкви. Його структура є «цілком відмінною», навіть якщо правдою є те, що на нього з’їжджаються делегати від Церков. «Синод – це захищений простір, призначений для того, щоб у ньому міг діяти Святий Дух; тут не було суперечок між фракціями, як у парламенті, що є притаманним парламентові, але – зівставлення думок між єпископами, яке відбувалося після тривалої підготовчої праці, яка надалі продовжуватиметься для добра родин, Церкви та суспільства. Це процес, нормальний синодальний шлях», – підсумував Святіший Отець, закликавши вірних супроводжувати його молитвою.

Радіо Ватикану

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/