Головна

Виховувати дітей у вірі потрібно не лише словами, але й прикладом — Папа

Щоб передавати віру сучасним дітям і молоді, щоб допомогти їм пережити досвід «істини та любові», від дорослих вимагається доброго прикладу, а не лише багатослів’я. На це звернув увагу Святіший Отець.

На ці ранкові Меси з Папою по черзі приходять представники римських парафій. Цього разу половину лавок в каплиці резиденції «Дім святої Марти» зайняли діти та підлітки з однієї із них.

У такому контексті Папа Франциск не міг не прийняти образ катехита, але також не звернутися із зауваженнями до тих, хто покликані навчати віри. Насамперед, він зауважив, що бачити перед собою дітей, це немовби «дивитися на обітницю, споглядати прийдешній світ». Але відразу виникає запитання: «А що ми залишаємо нашому майбутньому?».

У світлі біблійних читань проповідник запитав, чи вчимо дітей того, про що в них йшлося, тобто, «прямувати вперед в любові та істині». «Може вчимо цього словами, але наше життя рухається в іншому напрямку? – вів далі він. – Але для нас бачити перед собою дітей означає велику відповідальність! Християнин повинен опікуватися підлітками, дітьми, передавати їм віру, передати їм те, чим живе, що носить у своєму серці. Ми не можемо занедбувати зростаючі пагони!».

За словами Святішого Отця, все залежить від того, щоб мати правильне наставлення щодо підлітків. Отож, кожен повинен відповісти сам собі на запитання про те, яким є його наставлення. Чи наставленнням брата, батька, матері, сестри, які допомагають зростати, чи може наставленням відчуженості, мовляв, «вони виростають, а я переймаюся власним життям»?

«На всіх нас лежить відповідальність за те, щоб віддати найкраще з того, що маємо, а тим найкращим є віра, яку слід їм передати, але – за допомогою прикладу. Сьогодні слова не допомагають!», – наголосив Наступник святого Петра, вказуючи на те, що сьогоднішній цифровий світ формується за допомогою зображень, а не слів, а тому потрібен приклад.

Також Папа розпочав діалог з наймолодшими, запитуючи їх про те, чому вони беруть участь у Євхаристійній молитві, про те, які Таїнства вони отримали й особливо наголосив на необхідності молитися.

За матеріалами: Радіо Ватикану

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/