Головна

Перед Україною стоятиме величезний виклик, – представник Ватикану в Україні

Архієпископ Томас Едвард Ґалліксон, апостольський нунцій в Україні надав неупереджену оцінку труднощів, перед якими стоїть Церква в Україні.

Архієпископ Ґалліксон зазначив, що сьогодні Україна потерпає від «дестабілізації, спровокованої переважно хижацтвами української кримінальної олігархії (які і надалі тривають),  посиленої російською агресією супроти її територіальної цілісності та суверенітету».

Загалом про кризу владика сказав: «Неоголошена війна, яку Російська Федерація веде проти України, дестабілізувала країну, яка і так піддавалась жорстокому випробуванню через грабежі доморощених і іноземних спекулянтів (не лише з Росії), які надривали її економічну і соціальну тканину шматок за шматком, особливо у період після незалежності 1991 року. Окрім того, Україна лише зараз оговтується після усунення структур, що перебували під рабством радянського комуністичного минулого, які іншим країнам Центральної і Східної Європи вдалося усунути чи хоча б розпочати змінювати одразу після падіння Берлінської Стіни».

Папський нунцій розповів, що католицькі храми зазнали важкої руйнації під час нещодавніх боїв, і навіть після того, як припиниться насильство, будуть необхідними великі кошти для відбудови і віднови їх. Католицьких священиків і монахів вигнали з певних територій, де є активними російські війська – особливо в Криму – і під питанням залишається можливість того, чи дозволять їм повернутись.

«Якщо російська агресія припиниться завтра, то окрім відбудови сходу, перед Україною стоятиме величезний виклик, який полягатиме у викоріненні корупції та встановленні справедливого суспільства», – зазначив представник Ватикану в Україні.

Як позитивний момент, Архієпископ Ґалліксон відзначив неймовірний зріст Української Католицької Церкви Візантійського обряду після падіння комуністичного режиму. «Від 1989 року кількість греко-католицьких священиків в Україні зросла від близько 300 до понад 3 000», - сказав він.

Як і інші Східні Церкви, Українська Греко-Католицька Церква дозволяє висвячення одружених чоловіків, і Архієпископ Ґалліксон додав, що більшість із нововисвячених священнослужителів мають жінок і дітей, що додає вартості до утримання їх парафій. «Допомога Церкві у потребі» впродовж років надавала фінансову підтримку УГКЦ, в тому числі майже усім семінаріям.

http://www.catholic-media.org/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/