Головна

Нунцій: ми зобов’язані допомогти Україні більше, ніж рятувальною операцією

Українська криза показує, що український народ потребує більшої допомоги, ніж реакція пост-фактум. Про це у нещодавньому інтерв’ю заявив Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Томас Ґалліксон.

Ієрарх розповів про свою стурбованість життям Церкви в Україні, зазначивши, що російська агресія ставить під загрозу існування Церкви як інституції.

Він наголошує, що його тривога може звучати дещо перебільшено у порівнянні з новинами, які надходять з Сирії та Іраку, проте Нунцій переконаний, що це дуже важливо, щоб ми «не стали байдужими до долі інших людей, особливо наших братів-католиків по всьому світу».

«Ми не можемо відвернутися від несправедливості, яку вчиняють проти інших. У певному сенсі ми вже несемо відповідальність за трагічні події, що відбуваються у світі, які перетворили країни на кількох континентах у незаконні регіони та недієздатні держави».

«Як ми можемо умивати руки або повністю ігнорувати страждання на Близькому Сході? Побідне відбувається і в Україні».

«Ми зобов’язані допомогти цим людям більше, ніж післяінтервенційною допомогою чи перев’язуванням ран і відновленням того, що зруйнував агресор, ми заборгували їм більше, ніж запізніла рятувальна операція».

Архиєпископ Ґалліксон підкреслив, що він «бачив неабияке зростання волі до добра в Україні за останні півроку, а тому я рекомендую Заходу взятися до рішучіших дій в протистоянні російській агресії».

«Уперше за тисячоліття, можливо, український народ отримав шанс самотужки вирішувати своє майбутнє без зовнішнього втручання».   

Він додав: «Я радію, коли бачу  чоловіків та жінок України, котрі присвячують себе безкорисно й невтомно справі миру й будують нову Україну, де торжествує справедливість».

«Я буду радіти ще більше, якщо решта світу буде підтримувати зусилля цього народу, щоб створити єдину й  заможну Україну, де усі житимуть в мирі».

За матеріалами: CNA

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/