Головна

Український народ - дорогоцінні сини та дочки

ПАТРІАРХ ВАРФОЛОМІЙ I ПРО УКРАЇНУ

«Свята Мати Церква Христа в Константинополі дивиться на український народ, як на дорогоцінних синів і дочок, народжених з вод хрещення, що пливуть руслом ріки Дніпро».

Так починається послання, яке Патріарх Варфоломій скерував у Вербну неділю до політичних і церковних правосланих зверхників України. Він наголошує, що любов Константинопольської Матері-Церкви до побожних християн цих земель триває понад тисячу років і ніколи не ослабла.

«Екуменічний патріарх знає про складні завдання, що має сьогодні благословенний український народ», – читаємо в посланні Варфоломія I. Він нагадує глибокі шрами і відкриті рани, пов'язані з такими подіями ХХ століття, як великий голод і дві світові війни, а також «тиск на країну, що чинила десятиліттями тоталітарна тиранія». Він закликає православних України «зберігати єдність Духу в союзі миру» (Еф. 4,3).

«Надіємося, що завдяки добрій волі українського народу вдасться допровадити до зцілення і поєднання», – каже патріарх Константинополя. Коли йдеться про непорозуміння між Церквами, що далі тривають, Варфоломій сподівається, що до часу запланованого за два роки Вселенського Православного Собору вдасться подолати поділи та досягти єдності українців. Він закликає їх, як пише, «по-батьківськи», сміливо протистояти нинішньому історичному випробуванню.

За матеріалами: wiara.pl

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/