Головна

Світла і вічна пам‘ять студентам-героям!

Сьогодні, 29 січня, біля нашої святині, пам'ятного Хреста, схилили свої голови українці: від президента держави до пересічного громадянина. Усі вклонились відважним українцям, героям, вірним синам, за їхню любов до своєї Батьківщини. Вони знали, що ідуть на смерть і йшли заради свободи своїх рідних, своєї Вітчизни.

10:00 президент України Віктор Ющенко поклав вінок до пам'ятного Хреста Героям Крут. Поминальну молитву відслужив Блаженніший Любомир Гузар разом з владикою Богданом УГКЦ та митрополитом Дмитрієм УПЦКП у супроводі хору Київської духовної семінарії. Панахида закінчилась відпустом. Блаженніший Любомир: - «Зі святими упокой Господи душі рабів Божих, загиблих студентів під Крутами, що боролись за віру Христову і за волю Батьківщини України. До лику святих і праведних їх причисли і спаси. І помилуй їхні душі.»

11:00 панахиду на могилі Героїв Крут відправив декан Київський, протоієрей Дмитрій УАЦ у спів служінні зі священиками УАЦ за благословення владики Ігоря Ісіченка.

12:00 на Аскольдовій Могилі зібралась молодь разом з міністром у справах сім‘ї, молоді та спорту Юрієм Павленком. Панахиду пам‘яті відправив о. Олександр УПЦУП і декан Київський митрофорний протопресвітер о. Ігор, настоятель церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдові Могилі.

У присутності міністра і священиків молодь склала присягу на вірність своїй країні:

ПРИСЯГА МОЛОДІ УКРАЇНИ

Ми, представники української молоді сьогодення, віддаючи шану славним героям далекого 1918 року, урочисто...

ПРИСЯГАЄМО!

...Пронести через усе життя святу любов до рідної землі...

ПРИСЯГАЄМО!

...Вірно служити своєму народу і бути готовим віддати за нього своє життя...

ПРИСЯГАЄМО!

...Зберігати і відроджувати культурну спадщину нашої країни...

ПРИСЯГАЄМО!

...Бути гідними того великого та безсмертного подвигу юних студентів, похованих тут...

ПРИСЯГАЄМО!

...Бути патріотами своєї Батьківщини, пам‘ятати її історію та розбудовувати її світле майбутнє...

ПРИСЯГАЄМО!.. ПРИСЯГАЄМО!.. ПРИСЯГАЄМО!

13:00 Величавий похід свідомих киян, організований «Просвітою», прибув на молитву до могили Героїв Крут на Аскольдовій Могилі. Це велика заслуга народного депутата України Павла Мовчана. Хор «Гомін» виконав гімн України. Виступаючі наголошували про ту небезпеку, яка сьогодні існує у відносинах з північним сусідом. Але подвиг крутянців став наріжним каменем у незалежності України. І ми маємо берегти це і шанувати. Світла і вічна пам‘ять студентам-героям!

Ввечері, парковими алеями на Аскольдовій Могилі пройшов факельний похід на честь загиблих студентів крутянців.

Світлини видань: http://www.president.gov.ua/ та http://glavred.info/

Матеріал Іллі, «Оранта»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/