Головна

«Територію Майдану потрібно поширювати далі…»

Великий суд відбувався останніми місяцями на нашій землі. Під час нього спадали маски та виявлялися приховані вчинки, як достойні і величні, так і ниці та нелюдські. Господь у своєму великому милосерді скоротив дні нашого випробування і вже те, що було вчора, поволі відходить в історію. Проте через ці події історія України змінилася назавжди.

Владика Богдан (Дзюрах), адміністратор Патріаршої курії УГКЦ, 23 лютого під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві наголосив, що історія України вже ніколи не буде такою, якою була до листопада минулого року.

«Перед лицем Всевишнього та всього світу український народ показав свою велич, доброту і рішучість відстоювати Богом дані права: свободу, справедливість і гідність. «Ми віримо, що, будучи на небі, наші герої є нашими заступниками і молитвениками, як і архангел Михаїл, захисник Києва», – сказав проповідник.

Пам'ять, молитва і солідарність, на переконання владики Богдана, є ключовими рушіями дальшої поведінки українського народу. «Наша пам'ять повинна найперше стосуватися Бога, в якого найменше добро не буде забуте, та героїв Майдану, бо вони віддали життя за нас усіх. Який би був далі масовий терор, якби вони не зупинили зла на собі?» – сказав він.

Владика Богдан закликав пам’ятати героїв Майдану завжди, а не лише в дні жалоби, бо «доки народ пам’ятає своїх героїв, він має майбутнє».

На думку єпископа, те, що відбувалося в нашій державі, стало наслідком непошанування Божого закону, Його заповідей. Адже, якщо суспільство нехтує Божими законами, починається авторитаризм, диктатура і вакханалія зла. Тому тепер ми повинні будувати нашу державу на фундаменті Божого закону, який має стати законом усього нашого життя. «Пам’ятаймо, що віднині доля України буде вирішуватися не в її серці – столиці Києві, а в серці кожного», – вважає владика Богдан.

Крім цього, ми повинні молитися до Господа за зцілення наших ран, щоб наші серця не наповнювалися гнівом, злістю, ненавистю і почуттям помсти. Бо такі почуття принижують нашу гідність і провокують до зла.

«Любов врятує Україну. Ця любов має виявитися в солідарності, яку ми відчули на власному досвіді. Ми стали свідками нечуваної солідарності наших людей. Цю хвилю належить підтримати і поширювати», – продовжив владика Богдан. Його словам передає Департамент інформації УГКЦ.

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/