Головна

«Кров мучеників приносить свої плоди»

«Україні дуже потрібна єдність християн, і ми її бачимо на Майдані. Нас єднає біда. Бо це справжня біда українського народу. І зараз потрібно молитися за мир і за те, щоб український народ не програв. Тому що тут програти не можна», — сказав єпископ Станіслав Широкорадюк.

По всій Україні щодня відправляють Святу Месу і проводять адорації у намірах миру в державі.

А в деяких парафіях організували безперервні молитви. У соборі святого Олександра, що у Києві на Майдані Незалежності, щодня проводиться виставлення Пресвятих Дарів і лунає Літанія до Всіх Святих. Єпископ Станіслав Широкорадюк щоденно жертвує Святу Месу в намірах людей, які стоять на Майдані.

«Як священики ми мобілізуємо людей до молитви, — сказав він. — Це вже не проста демонстрація. Коли є людські жертви, потрібно мобілізовуватися. Духівники й вірні повинні мобілізуватися на молитву, а громадяни— на свій громадський обов’язок».

Владика розповів, що кожного дня представники РКЦ моляться на Майдані, приїжджають у столицю з різних міст України. «Такий збіг, що зараз триває Тиждень молитов за єдність християн, і справжню єдність ми бачимо на Майдані. Нас єднає біда. Бо це справжня біда українського народу. Потрібно молитися за мир і за те, щоб український народ не програв. Тому що тут програти не можна. Все складається так, що народ має виграти, щоби жити в нормальній правовій державі», — зазначив владика.

Щодо останніх подій єпископ Станіслав вважає, що зло повертається проти тих, хто його чинить. «Я думаю, що так само і з тими диктаторськими законами: вони теж обернулися про тих, хто їх прийняв. Демонстрація на Майдані була мирною. Після прийняття тих законів усе повернулося в таке протистояння. Тут ніхто не виправдовує того, що діється сьогодні на вулиці Грушевського, але постає питання: чому це сталося. Це величезне зло, яке повернулося проти тих, які ці закони прийняли».

Владика вважає: те, що зараз відбувається в Україні — це часткове пробудження українського народу. «Більшість України ще спить, навіть Київ ще не прокинувся. Ми повинні це визнати… Хоча усі говорять одне й те саме: ми повинні жити в іншій державі, в європейській країні. Але пробудження лише часткове. Я думаю, що ці події нас і пробуджують, коли гинуть люди, коли ми бачимо, що діється, коли замість того, щоб людей вислухати, влада ухвалює диктаторські закони. Це пробуджує нас, і що більше на нас будуть тиснути, то більше народ буде прокидатися». Україна дуже бідна на героїв, патріотів і тих людей, які готові йти на жертви, вважає владика, і потрібно дякувати Богу за людей, які можуть проявити героїзм. Потрібно молитися, щоб таких людей було більше в Україні, бо «немає більшої любові, коли віддаєш своє життя за ближнього».

Єпископ закликав не втрачати віри в цей час. Український народ пережив багато страждань в історії — і репресії, і голод, і Чорнобиль та ін. «Не плакати, а молитись треба, — закликав владика слухачів Радіо Марія і всіх вірних. — Ми люди віруючі; треба вірити, що нічого без волі Божої не станеться. Все, що Бог приготував нам, ми повинні прийняти… Повинні мобілізувати свої сили на молитву і молитись кожного дня… Наша молитва більш потрібна, ніж наші сльози», — заявив він.

Єпископ Станіслав зазначив, що жертви людей, які віддали свої життя за Батьківщину, принесуть свої плоди. Владика навів як приклад Сергія Нігояна, чия смерть об’єднала в молитві людей в усьому світі. «Кров мучеників приносить свої плоди», — сказав Станіслав Широкорадюк.

За матеріалами: Католицький медіа-центр

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/