Головна

Шлях Йоана Павла ІІ до святості

Канонізація, тобто, проголошення святими Католицької Церкви блаженних Пап Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ відбудеться 27 квітня 2014 р., в Неділю Божого Милосердя. Цю дату, разом з канонізаційними декретами, затверджено під час консисторії кардиналів, яка відбулася під проводом Римського Єпископа Франциска у понеділок, 30 вересня 2013 р.

Йоан ХХІІІ стане святим за 50 років по смерті й 13 років по беатифікації.

Шлях померлого 2 квітня 2005 року Йоана Павла ІІ до проголошення святим визнано за найшвидший у сучасній історії.

Він розпочався у рекордний спосіб: наступник Папи Войтили, Бенедикт XVI погодився на беатифікацію попередника через місяць та 11 днів по його смерті.

13 травня 2005 року Бенедикт XVI під час урочистості в базиліці св. Йоана на Латерані (де знаходиться кафедра єпископа Рима) проголосив, що погоджується розпочати беатифікаційний процес папи-поляка.

Тим самим папа-німець відхилив вимогу п’ятирічного очікування для відкриття процесу по смерті кандидата на вівтар. Так Папа Рацінґер відповів на гасла «Santo subito» («одразу святий»), що видніли на транспарантах, принесених діячами італійських католицьких рухів на жалобні урочистості Йоана Павла ІІ. Але це була також і відповідь на петицію великої групи кардиналів, які ще перед квітневим конклавом уклали прохання до наступного Папи про те, щоби якнайшвидше винести Йоана Павла ІІ на вівтар.

Перший, дієцезіальний етап беатифікаційного процесу урочисто розпочався на Латерані 28 червня 2005 року. Постулатором процесу, тобто людиною, яка відповідає за хід його роботи, став польський священик з Римського вікаріату, о. Славомир Одер. Він, на думку спостерігачів, відзначився високою працьовитістю та вмілістю, завдяки чому почергові процедурні етапи пробігали швидко і водночас дуже скрупульозно.

Було зібрано документацію стосовно життя та героїчності чеснот Йоана Павла ІІ. У рамках цієї праці перед трибуналом у Римі та перед додатково скликаним трибуналом у Кракові було вислухано понад 100 свідків почергових етапів життя Кароля Войтили: друзів, знайомих, церковних ієрархів, найближчих співпрацівників у Ватикані, політиків із багатьох країн, колишніх президентів.

Незабаром після цього розпочалося розслідування у справі потрібного для беатифікації чуда за заступництвом Папи, яке б сталося вже по його смерті. Серед величезної кількості сигналів про отримані благодаті було вибрано випадок непояснюваного з медичного погляду зцілення народженої 1961 року французької черниці Марі Сімон-Пер’є, яка мала глибоку стадію хвороби Паркінсона — тієї самої, на яку страждав і Папа Войтила.

Це зцілення сталося у червні 2005 року, за два місяці по смерті Йоана Павла ІІ. Вся чернеча спільнота сестри Марі тоді молилася про її зцілення.

Дієцезіальний етап беатифікаційного процесу завершився у базиліці св. Йоана на Латерані 2 квітня 2007 року, в другу річницю смерті папи-поляка. У церемонії взяв участь тодішній президент Польщі Лех Качиньський.

За кілька місяців по тому у Конгрегації в справах канонізацій розпочався другий, ватиканський етап процесу. В його ході постало т. зв. positio, тобто підсумковий документ з опрацюванням біографії Слуги Божого та зізнань свідків, зібраних під час канонічного розслідування.

16 листопада 2009 року в Конгрегації відбулося засідання комісії кардиналів у справі беатифікації Йоана Павла ІІ. Нарада комісії завершилася голосуванням, у якому прийнято рішення скерувати до Бенедикта XVI прохання проголосити його попередника блаженним.

19 грудня 2009 року Бенедикт XVI затвердив декрет про визнання героїчності чеснот Йоана Павла ІІ, що завершило головну частину беатифікаційного процесу.

Одночасно розпочалося розслідування стосовно чуда зцілення. Згоду проголосити декрет про визнання цього чуда Бенедикт XVI висловив 14 січня 2011 року. Це формально завершило беатифікаційний процес.

Беатифікаційна Свята Меса, очолена Бенедиктом XVI, відбулася 1 травня 2011 року. Вже того самого дня ватиканський держсекретар кардинал Тарчізіо Бертоне сказав у телевізійному інтерв’ю, що можна сподіватися швидкої канонізації Йоана Павла ІІ.

Отець Славомир Одер одразу по беатифікації звернувся до вірних, аби надсилали до його бюро повідомлення про можливі зцілення, приписувані заступництву блаженного папи. Для канонізації було потрібне друге чудо.

Непомітно для широкого загалу, з огляду на історичні події в лютому цього року, коли Бенедикт XVI відійшов від керування Церквою, о. Одер віддав до Конгрегації у справах канонізацій документи стосовно нового чуда.

Було вибрано випадок зцілення від аневризми мозку, який стався з Флорібет Мора Діас із Коста-Ріки у квітні 2011 року. Цей випадок, як підкреслюється, винятковий, навіть показний, бо стався у день беатифікації Йоана Павла ІІ.

Вже після визнання цього чуда жінка розповіла, що після важкого інсульту з розлиттям крові, який у неї був, лікарі сказали, що не можуть нічого для неї зробити.

За кілька тижнів після інсульту Флорібет дивилася телепередачу з беатифікаційної Служби Божої у Ватикані. Її сім’я пішла на місцевий стадіон, де також можна було бачити трансляцію богослужіння. Наступного ранку Флорібет прокинулася здорова. Лікарі заявили, що вона видужала у спосіб, який наука пояснити не може.

Навесні цього року чудо визнали насамперед комісія лікарів ватиканської Конгрегації, а потім комісія теологів. 2?го липня опрацьовану документацію схвалила комісія кардиналів і єпископів.

5 липня Папа Франциск визнав чудо і погодився на канонізацію Йоана Павла ІІ.

За матеріалами: deon.pl

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/