Головна

Духовний скарб Андрея Шептицького

4 вересня Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, узяв участь у заходах, присвячених 100-річчю відтоді, як митрополит Андрей (Шептицький) урочистим актом проголосив передачу Національного музею в дар українському народові. У цьому святковому заході взяли також участь: Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк), міський голова Львова, представники влади міста й області, духовенство, мистецтвознавці та інші зацікавлені особи.

Заходи розпочалися в Національному музеї у Львові імені митрополита Андрея (Шептицького) відкриттям виставок: «Пам’яті митрополита Андрея Шептицького» (Пам’ятки зі збірки НМЛ імені А. Шептицького та колекції музею сакрального мистецтва імені Антона Петрушевича Львівської митрополії УГКЦ), «Покров Пресвятої Богородиці: твори ХV–ХІХ ст. зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького», «Історико-документальна виставка: Віра Свєнціцька (1913–2013) – відомий дослідник давньоукраїнського мистецтва», «Бібліографічна виставка видань НМЛ (1908–2013)».

Продовжилися урочистості у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької урочистою академією.

«Сьогодні ми разом вшановуємо великий вчинок великої людини. Цією великою людиною є слуга Божий митрополит Андрей (Шептицький). А цей великий вчинок, сторіччя якого цього року відзначаємо, є дарування Національного музею українському народові», ? сказав Верховний Архиєпископ УГКЦ під час урочистої академії. Глава Церкви підкреслив, що особу можна пізнати за її ділами. Так ми можемо пізнати Господа через Його діла сотворення і спасіння. І кожного з нас можна пізнати, як каже Христос, «по ділам його».

Пригадуючи історичні передумови та обставини «великого вчинку» митрополита, Предстоятель УГКЦ зауважив, що в той час, напередодні Першої світової війни, український народ не мав своєї держави. Навіть більше, багато хто заперечував сам факт існування українського народу, його культури. «Митрополит Андрей по крупинках збирав духовні скарби українського народу. І в час, коли всі хотіли щось забрати в України, він дарує їй такий духовний скарб. Тому ми можемо сказати, що цей великий вчинок був «народотворчим актом», який повертає українському народові свідомість власної гідності і пізнання своєї культури», ? зауважив він. На переконання Першоієрарха УГКЦ, цей вчинок був пророчим актом, який показав глибоку віру Шептицького в майбутнє українського народу і його державність.

«Якщо ми сьогодні хочемо бути великими людьми, спитаймо себе, чи здатні ми на подібні великі вчинки. Владика Андрей у цьому пророчому «народотворчому» княжому вчинку бачив усіх нас, які сьогодні святкуємо цей дар. Як би хотілося, щоб про цього великого українця і великого душпастиря та митрополита знав увесь світ», ? додав наостанок свого слова Глава УГКЦ.

Додамо, що у Львові урочисті заходи триватимуть до 13 грудня цього року.

Фоторепортаж

Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/