Головна

Богословська комісія Ватикану визнала Івана Павла II святим: готується канонізація

Іван_Павло_II.jpgБогословська комісія Ватикану визнала Папу Римського Іван Павла II святим. Дослідники знайшли докази чотирьох чудес одного з найпопулярніших предстоятелів за всю історію Католицької Церкви. Процедура беатифікації зайняла кілька років. Офіційна церемонія, найімовірніше, відбудеться в грудні.

Папа Іван Павло II стане святим, заявила минулої п'ятниці прес-служба Ватикану. Спеціальна богословська комісія підтвердила факт чотирьох офіційно задокументованих чудес, і в п'ятницю вранці діючий Папа Римський Франциск підписав указ.

День канонізації понтифіка, який стояв на чолі Римо-Католицької Церкви без малого 30 років, поки не призначений, але імовірно церемонія відбудеться в грудні.

Релігієзнавець Олексій Юдін пояснив, що Папа Римський може проголошувати святих з власної волі, проте останнім часом Предстоятелі Католицької Церкви вважають за краще проводити всю процедуру канонізації від початку і до кінця за спеціальними правилами.

"Ця процедура дуже копітка і уїдлива, йде ретельний збір документів, працюють спеціальні люди. Раніше навіть була позиція адвоката диявола - людини, який збирав контраргументи проти канонізації. Це справжнє дослідження зі збором показань свідків. Елемент випадкової канонізації на цьому етапі зводиться до нуля", - розповів Юдін.

Спеціальна комісія студіювала інформацію про життя Папи, включаючи листування, а також особисті записи, зроблені до того, як Кароль Войтила став Главою Церкви. Зібрані дані були направлені в Конгрегацію канонізації святих. Головним постулатором беатифікації Івана Павла II став польський священик Славомір Одер, а його формальним опонентом, покликаним оскаржувати твердження про скоєних понтифіком чудеса, - римський священик Джузеппе д'Алонсо.

До третьої річниці смерті Папи був повністю підготовлений так званий рositio - звіт про життя понтифіка в 2 тисячі сторінок. Одер встиг вивчити безліч документів і заслухав свідчення понад 100 свідків, які знали Івана Павла II, а також очевидців або учасників скоєних ним чудес. Втім, головною стала історія 46-річної французької черниці Марі Симон-П'єр. Страждала, як і сам понтифік, від хвороби Паркінсона, жінка вилікувалася в червні 2005 року, через два місяці після смерті Папи, звернувшись до нього з молитвою про допомогу.

Цей випадок вивчали медики й богослови, які прийшли до висновку, що подія не має наукового пояснення.

У 2011 році богословська комісія зарахувала Івана Павла II до лику блаженних, максимально наблизивши його, таким чином, до рангу святих. До речі, сам Іван Павло II беатифікував понад 1,3 тисячі осіб і канонізував 482 святих, тобто більше, ніж всі його попередники, разом узяті, з 1588, коли була прийнята нинішня процедура зарахування до лику блаженних і святих.

Релігієзнавець Микола Мітрохін вважає, що канонізація Івана Павла II має велике значення для Римо-Католицької Церкви. "Це найпопулярніший папа за 300 років. Досі в багатьох католицьких храмах висить його портрет поряд з портретом нового папи римського Франциска, - сказав Мітрохін. - Він зробив дуже багато для оновлення Римо-Католицької Церкви, щоб вона відповідала на потреби сьогоднішнього дня, щоб була більш відкрита і толерантна".

Про це інформує РБК-Україна.

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/